תיעוד: נער דקר את חברו בגלל ויכוח על אופניים חשמליים

מצלמות האבטחה במאפיה בבית שמש תיעדו כיצד תחת השפעת אלכוהול, בן 17 תוקף את חברו - ונמלט מהמקום. כתב אישום הוגש נגד הנער

אלימות בחופש הגדול: בשבוע שעבר תיעדו מצלמות האבטחה במאפיה בבית שמש, נער בן 17 לוקח סכין מטבח ארוכה ושבר של בקבוק זכוכית, מתנפל על חברו לאחר ויכוח ודוקר אותו. כתוצאה מכך, הנער נפצע בינוני בפלג הגוף התחתון. כתב אישום הוגש נגד הנער שתקף, נמלט ואותר על ידי המשטרה.

בתיעוד שהגיע לידי חדשות עשר ניתן לראות כי ארבעה נערים יושבים במאפיה ושותים כמויות גדולות של משקאות חריפים. לאחר מספר דקות הרוחות מתחילות להתלהט. הדוקר, שזועם על חברו מפני שחשב כי רצה לקחת את האופניים החשמליים שלו, מתנפל עליו ודוקר אותו שתי דקירות. הנער הנדקר נופל על הרצפה והנער הדוקר, יחד עם חבריו, נמלט מהמקום.

 הנער הדוקר נמלט מיד לאחר ביצוע מעשה האלימות
 

הנער הדוקר נמלט מיד לאחר ביצוע מעשה האלימות (חדשות עשר)

 

לפני שבועיים היה אירוע נוסף בבית שמש שבו הכו איש מבוגר. "אחד החשודים לוקח מקל, והשני לוקח אבן", אמר רפ"ק שלום כהן, קצין אגף חקירות ומודיעין בתחנת בית שמש. "בצוותא הם תוקפים את הקורבן, ומפילים אותו על הריצפה. גם כשהוא שרוע על הרצפה הולמים בו מכות חזקות מאוד", תיאר.

בימי החופש הגדול ישנם ריכוזים גבוהים של בני נוער שלעיתים מפיגים את השעמום באמצעות שתיית אלכוהול, עישון סמים או לעתים גם באמצעות מעשי אלימות קשים. רפ"ק כהן אמר כי אירוע הדקירה בתיעוד "גם התחיל כתוצאה מאלכוהול, סמים". המשטרה מבינה כי בימי הקיץ הפוטנציאל לאלימות ברחוב, בין בני הנוער, גבוה מאוד.