המועמדים לראשות עיריית ת"א לוקחים הימור - שעשוי לא להשתלם

אסף הראל הצטרף לאסף זמיר ובקרוב גם ח"כ שפיר עשויה להכריז על מועמדותה לתפקיד. חרף הניסיון לקמפיין "תודה ושלום", ניצחון בבחירות המקומיות - כמעט חסר סיכוי • פרשנות

הכרזתו של אסף הראל על מועמדתו לראשות עיריית תל אביב היום (שלישי) מעלה תמיהה: מדוע מנסים רבים להתמודד על תפקיד שכמעט בלתי אפשרי לזכות בו – למרות העובדה שהם מסכנים הרבה לשם כך?

הראל, שיוציא כסף רב מכיסו על קמפיין למרוץ, הצטרף לסגן ראש העירייה, אסף זמיר, שסיכן הרבה בכך ש"בגד" באדם שטיפח אותו. נוסף על כך, חברת הכנסת סתיו שפיר שוקלת ברצינות את התמודדותה – חרף העובדה כי מפלגת העבודה תומכת ברון חולדאי ולא תממן את הקמפיין שלה. שפיר עלולה לסכן את הקריירה הפוליטית שלה אם תפסיד, בדיוק כמו שעשה ניצן הורביץ, שההפסד לחולדאי היה נקודת מפנה שלילית בקריירה הפוליטית שלו.

 
אסף הראל בתוכנית לילה טוב ב <u><a href=http://https://www.10.tv target='_blank'>ערוץ עשר</a></u>
 

אסף הראל בתוכנית לילה טוב בערוץ עשר (ערוץ עשר)

 

חולדאי נחשב למועמד שאף אחד לא יוכל לסכן באמת, וגבר בקלות בשלוש מערכות הבחירות האחרונות על יריביו. הוא חזק בקרב תושבי מרכז וצפון תל אביב, והסקרים מצביעים כי למעלה מ-50%  מתושבי העיר יצביעו לו גם בבחירות הקרובות. ריבוי המועמדים מחליש עוד יותר את הסיכוי כי אחד מהם יצליח לגבור על חולדאי.

ייתכן כי המועמדים בונים על קמפיין בסגנון "תודה ושלום", בדומה לזה שעזר לאהוד אולמרט להביס בעבר את טדי קולק במרוץ לראשות עיריית ירושלים. אולם, נדמה כי הסיכון שהם לוקחים רב, והסיכויים להרוויח ממנו משהו – נמוכים.

כזכור, שלושה חודשים וחצי לאחר הדיווח בחדשות עשר אסף הראל הפך הבוקר את השמועות לרשמיות - והכריז על עצמו כמועמד לראשות עיריית תל אביב, תחת הסלוגן "תל אביב, תתקדמי".

באפריל האחרון דיווח רביב דרוקר כי הראל, כמו גם חברת הכנסת סתיו שפיר, שוקלים להתמודד על ראשות העירייה ולנסות להדיח מכסאו את ראש העיר המכהן רון חולדאי. הבוקר (שלישי), כשלושה חודשים לפני קו הסיום במירוץ, החל הראל במסע הבחירות באופן רשמי.

"חולדאי לא בונה דירות, ולכן שכר הדירה שלנו מטפס ותוך עשור לא נוכל לגור פה", אומר הראל בסרטון שהעלה להשקת הקמפיין, "אי אפשר ללכת על המדרכות, זו נהייתה סכנת חיים. החינוך בעיר, ביחס לחולון, גבעתיים וערים אחרות במקום האחרון. אין תשתיות, אין חזון. כיכר אתרים, הדולפינריום והתחנה המרכזית החדשה יהפכו למגדלים כי אם אתה יזם והזנחת את הנכס מגיע לך פרס. כל המתחמים שהוא בונה כושלים, הוא מעבר שטחי ציבור ליזמים, והוא עושה אפס מאמץ להשקיע בתחבורה ציבורית. אבל אתם בטוחים שהוא ראש עיר מדהים. הגיע הזמן לסדר עדיפויות חדש בכל התחומים".