"אימונים מסוכנים ובלתי שגרתיים": בוגר מגלן על השירות ביחידה

בצל ההחלטה להפסיק את האימונים לאחר פציעת שני לוחמים, סיפר בוגר היחידה, יאיר אנסבכר, ל"חמש עם רפי רשף" כי "תרבות המצ'ואזים עלולה לגרום להזנחת הפצועים"

יאיר אנסבכר, בוגר יחידת מגלן, השתחרר לפני שנים מהיחידה, סיפר היום (שלישי) בריאיון ל"חמש עם רפי רשף" על האימונים המפרכים ביחידה המובחרת. לדעתו, ההכשרה הכרחית אך יש לתחקר כל אירוע חריג שפוגע בגופם של החיילים. "תרבות המצ'ואזים והכל בסדר תהיה חזק, עלולים לגרום להזנחת אנשים שנפצעים", הסביר.

"הדרך להכשיר ביחידה זה לעבור מסלול", אמר יאיר אנסבכר על חווית השירות ביחידה מובחרת. "חלק מהדברים אולי צריך לבדוק ואם ימצא לנכון, יש צורך להוציא אותם מההכשרה", הוסיף. אנסבכר סיפר על חווית השירות במגלן כי "האדרנלין והחשיבה מחוץ לקופסה זה מה שמושך אותך לקחת חלק ביחידה. זה חלק מהאימונים המסוכנים והבלתי שגרתיים".

מסלול ההכשרה של חיילי היחידה כולל מסעות ארוכים מאוד שבמהלכם הם נדרשים לכושר גופני גבוה. אנסבכר סיפר מניסיונו כי "במסעות סחבנו משקלים מוגזמים. אני למשל סחבתי 65 ק"ג על הגב באחד הקטעים לאורך מסע של 120 ק"מ". לדבריו, על אף כאבי הגב במסע, אין צורך לתחקר את אירוע זה. "עד היום הגב שלי דפוק, אבל בסדר. המשכתי הלאה."

 לוחמי יחידת מגלן
 

לוחמי יחידת מגלן, אילוסטרציה (חדשות עשר)

 

אתמול הוחלט להפסיק את אימוני יחידת מגלן באופן חלקי בעקבות פציעתם של שני לוחמים ביחידה תוך שבוע. לוחם היחידה נפצע קשה ביום רביעי האחרון במהלך אימון, ושבוע קודם לכן נפצע בינוני לוחם נוסף במהלך אימון קרב מגע.