"נחטף מחוץ לשטחי המדינה": הצהרת תובע נגד חוטפי הילד מקלנסווה

בהצהרה שתוגש היום תודיע הפרקליטות על כוונה להגיש כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד ארבעת החשודים בגין עבירות סחיטה, זיוף, קשירת קשר, שיבוש מהלכי חקירה

בווידאו: אילה חסון ומאור צור התלוו למשפחת ג'ומהור בביקורם ברמאללה

הפרקליטות הודיעה הבוקר (שלישי) כי תגיש במהלך היום הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד החשודים במעורבות בחטיפת כרים ג'ומהור בן ה-6 מביתו שבקלנסווה.
 

ארבעת החשודים, בני 24, 29, 31 ו-41, תושבי לוד, צפויים להיות מואשמים בעבירות של חטיפה לשם סחיטה, זיוף סימני זיהוי של רכב, פירוק חלקים מרכב, קשירת קשר לביצוע פשע, הכשלת שוטר ושיבוש מהלכי חקירה.


מחקירת האירוע עולה כי טרם החטיפה, שהתרחשה ב-10 ביולי, קשרו מספר חשודים קשר לחטוף את ג'ומהור על רקע חובות שהיו למשפחתו. כחלק מההכנות לביצוע הפשע, החשודים נפגשו במתחם האיירפורט סיטי וגנבו לוחיות זיהוי של רכב שחנה במקום. בהמשך, משהגיעו לאזור המשולש, החליפו את לוחיות הזיהוי ברכבם בלוחיות המזויפות שגנבו, ונסעו לכיוון בית משפחת ג'ומהור. שם, בנוכחות קרוב משפחתו בן ה-10, חטפו החשודים את ג'ומהור בן ה-6 והכניסו אותו בכוח לרכב. עוד עלה מחקירת המשטרה כי החטוף הועבר כבר באותו יום מחוץ לשטחי המדינה.

 
 
 
הילד כרים שנחטף, בביקור ברמאללה לאחר שחרורו

הילד כרים שנחטף, בביקור ברמאללה לאחר שחרורו ( חדשות עשר)

 

כזכור, שלושה ימים לאחר שג'ומהור נחטף מביתו שבקלנסווה, הוא הוחזר לבני משפחתו ונפגש איתם במטה מחוז מרכז שברמלה. ככל הנראה הוא הוחזק במחנה פליטים סמוך לרמאללה על ידי משפחת פשע פלסטינית מקומית.

חאג' כריים ג'ארושי, מהמשפחות המוכרות במגזר הערבי, היה מעורב בניהול המשא ומתן עם החוטפים והביא לכך שהילד חזר למשפחתו. לאחר חזרתו של כרים, אביו הודה לכל הגורמים המעורבים ואמר שמדובר ב"שמחה גדולה". אימו הוסיפה כי היא "שמחה שיש סוף טוב".