מחאת הלהט"ב נגד חוק הפונדקאות , חדשות עשר

מכתב הרבניות על מאבק הלהט"ב: לגיטימציה ל"משפחה חדשה" - עיוות

בכירות בציונות הדתית פרסמו גילוי דעת נדיר על מאבק הקהילה: "האווירה משתיקה קול הנאמן למסורת". עם זאת, הן הביעו חמלה מסויגת כלפי בני הקהילה ש"מתמודדים עם קשיים"

קבוצת רבניות בציונות הדתית פרסמו גילוי דעת נדיר בעניין מחאת הלהט"ב. "תורת ישראל מלמדת אותנו חד-משמעית מהי משפחה - ברית נישואין בין גבר לאישה", נכתב. זאת, לאחר שרבנים בציונות הדתית הגדירו את מאבק הלהט"בים להקמת משפחה, בין היתר בעקבות "חוק הפונדקאות" שאושר לאחרונה, קרב על דמותו של העם היהודי.

הרבניות ונשות החינוך החתומות על המכתב מוחות על האווירה הציבורית המגבה את פועלם של הנאבקים בחוק. במכתב הן טוענות כי "דעתנו אינה נוחה מהאווירה הציבורית המשתיקה קול הנאמן למסורת". בנוסף, הן מחזקות את ההתנגדות בקרב הציבור הדתי למשפחה להט"בית: "אין מקום לטשטש את האיסור החמור והעיוות שבמתן לגיטימציה ל'משפחה חדשה'".

עם זאת, בגילוי הדעת יוצא דופן הן מביעות סימפטיה כלפי קהילת הלהט''ב ו"כלפי אלו שמתמודדים עם קשיים בתחום זהותם המינית'', לשון המכתב. אך כאמור, קובעות כי מודל המשפחה המסורתית הוא גבר אישה וילדים ''שהוטבע בראשית הבריאה'', וזה היחיד שמקובל. ''זו המשפחה ואין בלתה", הוסיפו.

לאחרונה חתמו עשרות רבנים על מכתב בעד שוויון והכלה של להט"בים בחברה ובבתי הכנסת, זאת בתגובה למכתב הרבנים נגד הקהילה הגאה שהתפרסם בעבר. "אנו החתומים מטה, רבנים ורבניות אורתודוקסים המחוייבים לתורת חיים ואהבת חסד, מרגישים חובה דתית ומוסרית להשמיע קול תורני אחר מזה השנמע לאחרונה מפי רבנים אחרים; קול שתומך ומחזק", לשון המכתב.