"ללא מזון ומים": 11 ילדים חולצו ממתחם מוזנח; שני גברים נעצרו

במחסה ארעי בניו מקסיקו, ארה"ב, נמצאו הילדים, כשאיתם חמישה מבוגרים. "מצאנו רק כמה תפוחי אדמה וקופסת אורז", סיפר השריף שהגיע למקום, בו הוחזקו הילדים בתנאים קשים

11 ילדים נמצאו בסוף השבוע האחרון במתחם במדינת ניו מקסיקו שבארה"ב, וחולצו על ידי כוחות משטרה, כשהם תוארו כ"רזים וחלשים". במתחם המוזנח נמצאו גם כלי נשק. שני גברים שחיו במתחם, שזוהו כבעלי עבר פלילי, נעצרו במסגרת הפשיטה.

בעקבות פנייה לרשויות, השוטרים הגיעו למחסה הארעי, באזור מבודד במחוז טאו שבניו מקסיקו, בסמוך לגבול קולורדו. כוחות המשטרה שהגיעו למקום מצאו 11 ילדים בני שנה עד 15, כשהם במצב רפואי לקוי, וכן איתם היו חמישה מבוגרים שכולם חיו יחדיו בתנאים קשים. "הם היו רזים והיה ניתן לראות את הצלעות שלהם, הם חיו בתנאי היגיינה ירודה מאוד ונראו מפוחדים מאוד", תיאר שריף מחוז טאו, ג'רי הוגרף.

 המתחם המאולתר בניו מקסיקו בו נמצאו 11 ילדים
 

המתחם המאולתר בניו מקסיקו בו נמצאו 11 ילדים( רויטרס)

 

"הם נראו כאילו חיו במדינת עולם שלישי", הוסיף השריף. "לא רק ללא מזון או מים מתוקים - אלא גם לא היו להם נעליים, אמצעים להיגיינה אישית והבגדים שלהם היו מורכבים מסמרטוטים מלוכלכים". לדבריו, "האוכל היחיד שמצאנו במקום היה כמה תפוחי אדמה וקופסת אורז". לאחר חיפוש במקום, השוטרים גילו גם מספר כלי נשק בהם רובה מסוג AR-15 טעון במחסנית של 30 כדורים, ארבעה אקדחים טעונים ותחמושת.

המתחם המאולתר בניו מקסיקו בו נמצאו 11 ילדים
 

המתחם המאולתר בניו מקסיקו בו נמצאו 11 ילדים(רויטרס )

 

מיד לאחר הפשיטה על מקום המגורים, חמשת המבוגרים נעצרו לחקירה. שלושת הנשים שוחררו, והוארך מעצרם של שני הגברים, לוקאס מורטן וסירג' וואהאג. לשני הגברים, כאמור, עבר פלילי - הראשון הואשם בהסתרת עבריין נמלט, ואילו השני היה מבוקש בעבר בגין חטיפת בנו בן השלוש מג'ורג'יה, אולם זה לא נמצא במתחם המוזנח.