תושבים בשומרון טוענים: עפיפון תבערה הגיע מכיוון שכם

העפיפון נחת בכרמי יקב טורא שעל הר גריזים אולם לא גרם לשריפה. אתמול פרצו בעוטף עזה כעשר שריפות כתוצאה מבלוני תבערה

טרור העפיפונים מתרחב? תושבים בשומרון טוענים כי הבוקר (שני) הופרח עפיפון תבערה מכיוון שכם. העפיפון, כך נטען, נחת בכרמי יקב טורא שעל הר גריזים בשומרון. עם זאת, לא פרצה שריפה במקום והכרם לא הובער.

זו אינה הפעם הראשונה שבה נטען להתפשטות של טרור התבערה. בחודש שעבר אותרו בחצר בית בשכונת גילה שבירושלים שני בליוני הליום שאליהם מחובר בד עם מספר גפרורים וחומר בערה. אז נחשד כי הבלונים הופרחו מבית ג'אלא לעבר ירושלים. לא נגרם נזק לבית שבו נחתו הבלונים. חבלן אשר הגיע למקום קבע כי מדובר בבלוני תבערה.

 
 
 עפיפון תבערה סמוך לאריאל
 

עפיפון תבערה סמוך לאריאל(ארז בן סעדון )

 

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת התייחס אז למקרה, ומסר כי "על הממשלה לפעול לתפיסת מפריחי הבלון ולגבות מחיר כלכלי וביטחוני מהרשות הפלסטינית באופן מיידי שייצר הרתעה ויבהיר לתושבי בית ג'אלה ולמנהיגות המקומית שלא כדאי שדבר כזה יקרה שוב". לדבריו, "אסור לתת לרשות הפלסטינית להרחיב את חזית הטרור שכל תכליתה היא פגיעה באוכלוסייה האזרחית. שימוש בעפיפונים ובלונים זהו טרור לכל דבר, והדרך לטיפול בטרור היא אחת - גביית מחיר לא מידתי".

אתמול תקף כלי טיס של צה"ל חוליה לשיגור בלוני תבערה ואת הרכב ששימש אותה בצפון רצועת עזה. משרד הבריאות בעזה הודיע כי ארבעה פלסטינים נפצעו בתקיפה. בסך הכול פרצו אתמול בעוטף עזה כעשר שריפות כתוצאה מבלוני תבערה. ביום שבת תקפו כלי טיס של צה"ל חוליות של משגרי בלוני תבערה ברצועת עזה, בשני אירועים שונים.