גונן שגב במרפאתו בניגריה, אתר הוטלז

זוגתו של השר לשעבר שגב: הוא נתפס בשדה התעופה - זה היה מתוכנן

בריאיון בלעדי לחדשות עשר סיפרה בת הזוג של גונן שגב, המואשם בריגול למען איראן, על מעצרו, וטענה כי הוא "כלל לא" כעס על ישראל. לדבריה, "הוא תמיד קיווה לשוב למדינה"

  • פורסם ב:
  • 05/08/2018 19:22
  • |
  • עודכן ב:
  • 05/08/2018 00:28
  • |
  • כתבים:
  • טלי מורנו

לאורה פישר, בת זוגו של השר לשעבר גונן שגה, הנאשם בריגול למען איראן ובעבירות נוספות, סיפרה אתמול (ראשון) בריאיון בלעדי למהדורה המרכזית בחדשות עשר, על רגעי מעצרו על ידי המוסד, והבאתו לארץ. "הוא הוזמן רשמית לנסוע לגינאה המשוונית ובשגרירות אף הנפיקו לו ויזה לשם כך", הסבירה. "בהמשך, מישהו תפס אותו לפתע בשדה התעופה שם, כך שהסיפור היה מתוכנן, להביא אותו לגינאה המשוונית ומשם להביא אותו לישראל".

פישר, שפגשה את השר לשעבר שגב לראשונה במקרה בבית קפה בעיר בון שבגרמניה, הגיבה לראשונה על הטענות שריגל בגלל שהתאכזב מישראל אחרי פרשת ייבוא הסמים: "בואי נאמר שהוא כעס על האופן שבו התייחסו אליו אחרי כתב האישום שהוגש נגדו, לאחר ששהה בכלא. כולם דיברו עליו באופן שלילי ביותר. הוא איבד את כל המוניטין הטוב שלו כפוליטיקאי ואף כאדם". עם זאת, הבהירה כי הוא "כלל לא" כעס על ישראל. 

 
 
 

"אני לא יכולה לדבר איתו מזה חודש וחצי", סיפרה פישר. "בימים הראשונים, כשהוא היה נעדר, התקשרתי לשגריר, שהיה לו קשר עם אדם מהמוסד. התקשרו אליי ולא ידעתי מה קורה בהתחלה. הם שאלו אותי כרגיל, 'אוקיי, מה ידוע לך? לאן הוא נסע? מתי שמעת ממנו לאחרונה?'". היא הוסיפה כי לאחר מכן "לא שמעתי לגביו, לא מהמוסד ולא מהשגרירות".

 לאורה פישר, בת זוגו של רונן שגב

לאורה פישר, בת זוגו של רונן שגב (חדשות עשר)

 

השניים נפגשו לפני כשנתיים, כשהוא היה בן 60 והיא בת 28, סטודנטית למדעי המדינה שהתאהבה ברופא ישראלי שניגש אליה ושאל לשלום אביה. לאורה עבדה במרפאה של גונן שגב באבוג'ה, בירת ניגריה, והייתה גם נשלחת מטעמו לגרמניה לרכוש עבור המרפאה שלו תרופות.
 

כעת, היא עזבה את המדינה, "הוא לא רצה שאשאר לבד בניגריה בזמן נסיעתו לגינאה המשוונית", אמרה. "הסיבה לכך שהייתה שמעולם לא נשארתי שם (בניגריה, ט"מ) לפרק זמן ארוך. לפתע, הפסקתי לשמוע ממנו ואז, כעבור ימים אחדים, הוא התקשר אליי לראשונה. הוא לא יכול היה לציין היכן הוא נמצא. למעשה, הוא כבר היה בישראל, אך הוא לא יכול היה לספר לי על כך".

בשנת 2007 נשלל רישיונו של שגב מלעסוק ברפואה בישראל. לאחר שהורשע בהסדר טיעון בעבירות של ניסיון לייבא לישראל 32,000 כדורי אקסטזי, כשנתפס בשדה התעופה, השתמש בדרכון דיפלומטי מזויף כדי למנוע חיפוש. היא טענה כי "הוא אמר שהסיפור פוברק וכפי שאני מבינה, הם אמרו שהוא ניסה להיכנס עם הדרכון הדיפלומטי שלו והוא אמר שזה לא כך, שהוא לא עשה זאת", והבהירה כי היא מאמינה לגרסתו. 

 גונן שגב
 

גונן שגב (חדשות עשר )

 

"אפשר לומר שבניגריה הוא היה אדם אהוד מאוד מפני שעובדי כל השגרירויות היו מטופלים שלו, בין שמדובר בשגרירות שוויץ ובין שמדובר בשגרירות אוסטריה", הוסיפה פישר. "לא היה כל רמז קונקרטי לכך שהוא עשוי להיות מעורב בדברים כאלה, בדברים שהם מדברים עליהם כעת. הוא אפילו עבד עם שגרירות ישראל ולכן אני גם אומרת את זה. פשוט עכשיו הם אומרים, 'לא, לא היינו באמת המטופלים שלו'". היא הוסיפה: "הוא נהג להיפגש עם השגריר לעתים קרובות".

פישר עוד סיפרה כי "הוא תמיד חשב שביום מן הימים נוכל לנסוע יחד לישראל. אישית, מעולם לא הייתי בישראל והוא תמיד רצה לקחת אותי, אך למרבה הצער, הדבר לא עלה בידינו". לדבריה, "זה לא היה סיפור פשוט, אך הוא תמיד קיווה לשוב לישראל ביום מן הימים".