"אני קובע": משפחה ערבית לא הוכנסה לבריכה בגן שמואל • תיעוד

תושב ערערה טען כי משפחתו לא הורשתה להיכנס לבריכה בקיבוץ שליד חדר בשל היותם ערבים: "הרגשתי מושפל, הילדים שאלו למה לא מכניסים אותנו". הנהלת הבריכה: "האב התלהם"

אסעד עזב, תושב ערערה שבמשולש, בן 39, הגיע אתמול (שישי) יחד עם רעייתו וילדיו לבריכה הציבורית בקיבוץ גן שמואל, במטרה לבלות במקום. לטענתו, הוא נתקל ביחס בלתי הולם מצד הנהלת הבריכה וכניסתו למתחם לא הותרה בטענה שהפר את ההוראות.

עזב טוען כי התבקש לקנות כרטיסיה ואף על פי שהסכים לכך, כניסתו עדיין לא אושרה. "אני לא חייב לקבל אתכם", קרא לעברו עובד המקום, בתיעוד המקרה. "יש לי הוראות - אתה לא תיכנס. לך למשטרה מפני שאתה מתנהג באלימות, אני קובע". בתגובה אמר עזב כי "אתה גזען". האחראי אמר בתגובה: "הנה הערבי המוסלמי. איפה הורגים אתכם? בסוריה".

עזב סיפר לחדשות עשר כי "הרגשתי מושפל. הילדים שאלו למה לא מכניסים אותנו. לא הייתה סיבה למה שקרה". לדבריו, "רק בגלל שאשתי עם חיג'אב לא הכניסו אותנו. הייתי בבריכה בעבר ואף פעם לא נתקלתי ביחס כזה. בסך הכול רצינו ליהנות. מי שחושב שזה ראוי להתנהג בצורה כזו ראוי שישלם את המחיר".

בני משפחה ערבית לא הורשו להיכנס לבריכה בגן שמואל
 

בני משפחה ערבית לא הורשו להיכנס לבריכה בגן שמואל (חדשות עשר )

 

מהנהלת הבריכה נמסר בתגובה: "נעשה כאן עוול ונזק רב למקום ששוקד שנים רבות על מרקם נפלא ויחסים של כבוד בין ערבים ליהודים. הראיה לכך היא משפחות המנויים שבאות לבריכה שנה אחר שנה מכל יישובי האזור. במקרה זה הגיעה משפחה לכניסה לבריכה ואב המשפחה דרש להיכנס לא על פי ההוראות המחייבות. נוסף על כך, התלהם, צעק על עובדי המקום וקרא לאחד מהם גזען".

לסיום, הוסיפו כי "למרות התנהגותו של האב, הנהלת הבריכה מביעה התנצלות אם מישהו ממשפחתו נפגע. אנו מזמינים אותו ואת משפחתו להיות אורחים אישיים של המקום בכל זמן שיחפצו".