אלדד קובלנץ, מנכ"ל התאגיד, חדשות עשר

השר קרא: "מגנה בחריפות את הסלקציה שעשו מנהלי התאגיד"

שר התקשורת יצא נגד התחקיר שפרסם "הארץ" אשר חשף חוות דעות פוגעניות על חלק מעובדי רשות השידור לפני שאלה נקלטו בתאגיד החדש. "אדרוש הבהרות"

  • פורסם ב:
  • 03/08/2018 12:46
  • |
  • עודכן ב:
  • 03/08/2018 16:11
  • |
  • כתבים:
  • חן ליברמן

השידור הציבורי - והסלקציה: שר התקשורת, איוב קרא, גינה היום (שישי) את תחקיר "הארץ" בנוגע למינויים בתאגיד השידור "כאן". " אני מגנה בחריפות את הסלקציה שעשו מנהלי התאגיד הציבורי. לא ראוי שמנהלי גוף ציבורי יקטלגו כך עובדים טובים ומסורים, בעלי משפחות ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה. בתחילת השבוע אדרוש הבהרות מראשי התאגיד", כתב קרא בטוויטר.

הבוקר פרסם "הארץ" חלקים מחוות דעת פוגעניות שנכתבו על אחדים מעובדי רשות השידור במסגרת קליטתם בתאגיד השידור הציבורי החדש. כך למשל, על מגישת החדשות מרב מילר, נכתב: "אפשר לקחת, אם כי התרגלה למעמד של כוכבת למרות שאינה מוכשרת במיוחד". העיתונאי אורי לוי קיבל את הביקורת: "רק אם חייבים, מיושן, לא מוסיף ולא תורם".

מגיש החדשות אמיר איבגי שזכה למשוב שלילי על מראהו החיצוני, הגיב בטוויטר: "היי אלדד קובלנץ. היופי, כידוע, הוא בעיני המתבונן. אמא שלי תמיד אמרה שאני הכי יפה וזה הספיק לי. ואתה, אלדד,  אחרי התחקיר הזה ב"הארץ", מה אתה חושב כשאתה מסתכל במראה? מסוגל עדיין להסתכל בעיניים של העובדים שלך? בעיניים של הציבור שאתה אמור לשרת?".

יו״ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי, דרש ממועצת התאגיד להשעות מיידית את אלדד קובלנץ, מנכ"ל התאגיד. במכתב ששלח אל גיל עומר, יו״ר מועצת התאגיד, כתב טרצ׳יצקי: "אנו מצפים כי המנכ"ל יושעה עד לבירור העובדות. אנו דורשים לקבל הבהרות בנוגע לשאלה מי עומד מאחורי ההערות הפוגעניות, מה השימוש שנעשה בקובץ וכיצד בכוונתכם לטפל בהתנהלות זו, כמו גם ביתר הליקויים שנחשפו בתחקיר, ובהם הטענות למכרזים תפורים ולהחלשת שומרי הסף של התאגיד". עוד ציין טרצ'יצקי כי "אותו קובץ מדובר קיים גם קיים. אותו קובץ מדובר שימש גם שימש בהליך קליטת עובדים לתאגיד".

עומר בן רובי, מנהל כאן רשת ב', פנה לעובדי התחנה לאור התחקיר: "כמי שהקים את רשת ב' החדשה מהרגע הראשון, וגייס לעבודה את כולכם, ללא יוצא מהכלל, אני מבטיח לכם שכל גיוס כזה היה ענייני לגמרי ולא התבסס על רשימות, המלצות והכפשות".

מטעם תאגיד השידור "כאן" נמסר בתגובה: "הכפשות והשמצות הן לא דרכנו, לא כלפי פנים ולא מול קולגות ומתחרים.

בתקופת ההקמה נעשה שימוש אך ורק במידע מקצועי ורלוונטי להליך. כל מידע אחר, המתואר בכתבה,  לא היה רלוונטי בשום שלב בהליכי הגיוס וההקמה ולבטח לא במסמכים רשמיים של התאגיד. הליך בחירת עובדי כאן נעשה אך ורק במסגרות החוקיות – קרי וועדות איתור- ועל בסיס שיקולים מקצועיים בלבד וטעויות שנעשו תוקנו וטופלו.

"כאן הוקם ומנוהל באופן נקי כפיים , מקצועי, תוך מתן כבוד לכל העובדים ולראייה, רבים מהמוזכרים בכתבה, הם מבין עובדי כאן המקצועיים והמוערכים ביותר ואנו מצרים על עוגמת הנפש שנגרמה להם בעקבות הפרסום".