"התחילו לקרוא לי סופרמן": בן ה-10 ששבר את שיאו של מייקל פלפס

עם שם מבטיח של גיבור על, קלארק קנט הצליח להקדים בשנייה את התוצאה של השחיין האולימפי ב-100 מטרים, כשהיה בגילו. "תמיד תהנו ואל תוותרו על החלומות", אמר לאחר ההישג

קלארק קנט בן העשר מקליפורניה, שנושא את שמו הפרטי של גיבור העל סופרמן, שבר אתמול (רביעי) את שיא העולם של השחיין האמריקני מייקל פלפס מלפני 23 שנים, כשהיה באותו הגיל. "רוב האנשים קוראים לי קלארק," אמר קנט לרשת CBS, "אבל עכשיו, לאחר ששברתי את השיא של מייקל פלפס, הם התחילו לקרוא לי סופרמן".

פלפס הוא גדול השחיינים בכל הזמנים, עם 28 מדליות אולימפיות, 23 מהן זהב והוא מחזיק ב-39 שיאי עולם בבריכת השחייה. קנט, שהוכתר כעת כיורשו של פלפס, סיים את משחה 100 מטרים בפרפר בתוצאה של 1.09.38 – שיפור של יותר משנייה מהשיא של אלוף העולם. "במים אני מרגיש שאני עף", אמר קנט, "כשהבטתי בלוח התוצאות כשיצאתי מהמים, חשבתי לעצמי, 'וואו! שברתי את השיא של מייקל פלפס!'".

 קלארק קנט, ששבר את שיאו של מייקל פלפס
 

קלארק קנט, הילד ששבר את שיאו של מייקל פלפס (חדשות עשר)

 

מאמן השחייה סיפר בגאווה כי קנט לא שאף להיות טוב יותר מפלפס, אלא "המטרות שלו היו להיות מדען, זוכה מדליית זהב לארה"ב ולהיות ברמת חגורה שחורה", והוסיף כי "יש לו סיכוי להשיג את כל שלושת הדברים האלה. אני יודע שהוא יגיע רחוק ככל שירצה, אין לו חיי מדף".

החלום האולימפי יצטרך לחכות לבינתיים, כי בשביל להתחרות במשחים צריך להיות מעל גיל 16, אבל קנט לא דואג, וברוח ספורטיבית אמר: "תמיד תהנו ולעולם אל תוותרו על החלומות שלכם, לא משנה מה אומרים".