ילדי קיבוץ נירים הפריחו בלוני שלום - וקיבלו בלוני תבערה

לפני ארבע שנים, שלחו הילדים בלונים לעזה בבקשה שיתאפשר להם לחגוג את מסיבת הפורים ללא קסאמים. "בשבילם זה להפחיד אותנו, אבל אנחנו ממשיכים ביום-יום"

לפני ארבע שנים, ילדי קיבוץ נירים שלחו לעזה בלוני שלום - בניסיון להעביר מסרי פיוס לרצועה, שאף צולם והיה חלק מסרט שעליו הם זכו בפרס בין-לאומי. אלא שבחודשים האחרונים בלוני השלום הפכו לבלוני טרור מעזה, והילדים, שגדלו בארבע שנים, מספרים כעת על החיים בצל המשחק שהפך לסכנה.

בסרט, שצולם חודשים אחדים לפני מבצע "צוק איתן", הבקשה היחידה של הילדים הייתה לחגוג את מסיבת הפורים ללא הפרעות של אזעקות. לבלונים הם הצמידו מכתב, שבו כתבו: "יש לנו מסיבה בערב פורים בקיבוץ, ואנחנו מבקשים אם אפשר שלא תירו קסאמים". היום, ארבע שנים אחרי, אלעד, תושב הקיבוץ שהשתתף בסרט, אמר: "בשבילם זה יותר להפחיד אותנו ולהרתיע, אבל אנחנו ממשיכים ביום-יום".

 מתוך הסרט "ילדי הבלון"

מתוך הסרט "ילדי הבלון" (חדשות עשר)

 

הסרט "ילדי הבלון" הופק כחלק מפרויקט של מרכז החוסן של המועצה האזורית אשכול במטרה לעזור בהתמודדות עם המציאות הביטחונית באמצעות יצירה קולנועית. במרכזו עמד סיפורם של ילדי הקיבוץ, שבסך הכול ביקשו לחגוג את מסיבת הפורים בלי צבע אדום. לפני שלוש שנים הסרט זכה בפסטיבל סרטים בין-לאומי באיטליה.

במהלך 126 הימים האחרונים, נשרפו השדות והגידולים החקלאיים שמסביב לקיבוץ. אלעד סיפר כי "אתמול, מחוץ לבריכה, נחת עפיפון, וזה לא הפריע ליום יום. הגיעו וכיבו את זה מהר". כמו כן, יותר מעשר שריפות פרצו רק היום בעוטף, והילדים, שרק רצו ליהנות בחופשת הקיץ ולהמשיך בשגרת החיים, מבינים שאותם בלונים, שאז קיוו שיעבירו מסר של רגיעה, הפכו לבלוני תבערה. "אצלנו זה משחק וכיף", אמר אלעד, "ואצלם זה כלי נשק ודרך לטרור".

 אלעד, תושב קיבוץ נירים שהשתתף בסרט "ילדי הבלון"
 

אלעד, תושב קיבוץ נירים שהשתתף בסרט "ילדי הבלון" (חדשות עשר)