אביגדור ליברמן בביקור בסוללת פטריוט, חדשות עשר

ליברמן: "לא צריך לפגוע במשגרי בלוני התבערה - אלא במפעיליהם"

שר הביטחון התייחס במהלך ביקור בסוללת פטריוט בצפת למתיחות בדרום, והבהיר: "עד שזה לא ייפסק לא נאפשר העברת דלק וגז". על החזית הצפונית: "ניתן מענה לכל פרובוקציה"

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום (חמישי) במהלך סיור בסוללת פטריוט באזור צפת למתיחות בדרום ולסגירת מעבר כרם שלום. לדברי ליברמן, בהתייחסות לעפיפוני התבערה, "מפעילי העפיפונים משגרים אותם מתוך בתים מאוכלסים, ושולחים בכוונה ילדים קטנים". הוא הבהיר: "אנחנו נאלצים לעשות את השיקולים שלנו. צריך לפגוע באלו שמפעילים את אותם משגרי בלונים, ולא בפיונים".

השר נפתלי בנט התייחס לכך בציוץ בטוויטר, וטען: "מספיק עם התרוצים והסיפורים כאילו מדובר רק בילדים. זה לא נכון". לדבריו, "מרבית משגרי העפיפונים ובלוני האש הם מחבלים מבוגרים. לו חיסלנו את אותם המחבלים כבר בשיגור בלוני האש הראשונים, טרור האש היה נגמר מיד, כמו בטרור הגדר. אסור לחכות לאסון. יש לחסל כל מחבל שמנסה לרצוח אותנו".

"אנחנו לא מתכוונים לשחק פינג פונג עם הרצועה", אמר ליברמן, בהתייחסות לסגירת מעבר הגבול, "הייתה בקשה מצרית ונענעו לה, עשינו חצי צעד, אפשרנו להכניס גז ודלק, אבל הייתה התחייבות של מצרים שלא יהיה שום חיכוך בגדר. כיוון שהדברים האלה נמשכים, החלטתי לסגור גם הכנסת גז ודלק לרצועה".

 
 
 
שר הביטחון אביגדור ליברמן בביקור בסוללת פטריוט בצפת
 

שר הביטחון אביגדור ליברמן בביקור בסוללת פטריוט בצפת (חדשות עשר )

 

ליברמן הוסיף כי "עד שלא ייפסק לגמרי טרור העפיפונים והחיכוך על הגדר, זה מה שיישאר - מזון ותרופות. מקווה שהציבור יפעיל לחץ על הנהגת החמאס ובין שיש אלטרנטיבות הרבה יותר טובות מלקבל חשמל ארבע שעות ביום. גם בנושא תעסוקה וצמיחה הם חייבים להפסיק לחלוטין כל אלימות. שיקום יתרחש רק תמורת פירוז". 

בנוגע למלחמת האזרחים בסוריה, אמר ליברמן כי "מבחינתנו המצב חוזר למצבו הקודם לפני מלחמת האזרחים, קרי יש כתובת ברורה, אחריות ושלטון מרכזי. אנחנו לא התערבנו ולא מתערבים בעניינים פנימיים של סוריה, בתנאי שמתקיימים שלושה תנאים - שמירה קפדנית על הסכם ההפרדה מ-74'; שאדמת סוריה לא תשמש כבסיס קדמי איראני כנגד מדינת ישראל, ושסוריה לא תהיה תחנת מעבר ראשית להברחת נשק לחיזבאללה ללבנון".

"מדובר באינטרס של אסד שהמצב יישאר כפי שהיה לפני מלחמת האזרחים", העריך השר. "גם הוא מבין מה יקרה אם המצב לא יחזור לקדמותו". לדבריו, "מאז לבנון השניה עשינו הפקת לקחים ואנחנו מקווים ששאף אחד לא ינסה אותנו. אנחנו לא מחפשים חיכוכים, אבל נדע לתת מענה לכל פרובוקציה ואתגר, גם מסוריה ולבנון, וגם מעזה".

בתוך כך, הסתיים היום תרגיל צבאי נרחב לתרגול הכשירות והמוכנות לחירום של פיקוד הצפון והמטה הכללי. מטרת התרגיל, לפי דובר צה"ל, הייתה שיפור כשירות פיקוד הצפון למלחמה ותרגול המטה הכללי והפיקוד בתרחישי חירום ומלחמה שונים בפיקוד הצפון וכן תרחישים רב זירתיים.