לאחר 35 שנים: סגן המפכ"ל ניצב זוהר דביר הודיע על פרישה

דביר, שנכנס לתפקידו בסוף שנת 2015, הודיע למפכ"ל על פרישתו מהמשטרה, "בסיפוק גדול ובתחושת מיצוי עם מבט קדימה לאתגרים חדשים". אלשיך: "המדינה כולה חייבת לך תודה"

סגן מפכ"ל המשטרה ניצב זוהר דביר הודיע היום (חמישי) למפכ"ל רב-ניצב רוני אלשיך על כוונתו לפרוש ממערכת הביטחון, לאחר 35 שנות שירות בשורת תפקידים שונים, בהם מפקד מחוז צפון ומפקד הימ"מ. אלשיך נענה לבקשתו של דביר להתחיל תהליך של פרישה, שיושלם במהלך החודשים הקרובים. 

דביר, בן 53, מונה לסגן המפכ"ל בסוף שנת 2015, ובמהלך כהונתו התפקיד הורחב והפך בפועל לסמפכ"ל למבצעים ומפקד בפועל על יחידות הביצוע של משטרת ישראל - מחלקת המבצעים, היחידה האווירית, יחידת המו"מ ועוד. 

אלשיך מסר כי "ניצב דביר הוא קצין ערכי ועתיר ניסיון, בעל רקורד מבצעי מרשים אשר לאורך השנים תרם רבות לביטחון המדינה בכל תפקיד אותו ביצע. לא הייתה שום משימה שבוצעה על ידי זוהר שלא מתוך שליחות ולויאליות לארגון". לדבריו, "האצילות שנדרשה בשלבי ניהול השינוי, הוכיחה את הרמה הערכית הגבוהה של זוהר ואת העמדת טובת הארגון מעל לכל שיקול".

"בשנים האחרונות הובלנו זוהר ואני, ביחד עם כל סגל הפיקוד של משטרת ישראל, תהליכים ושינויי עומק רבים, בין השאר, סידור מטות המשטרה והפרדה בין בניין הכוח להפעלתו ועיצוב תפקיד הסמפכ"ל מחדש", הוסיף אלשיך, "לא רק משטרת ישראל חייבת לך תודה גדולה, אלא מדינת ישראל כולה".

לדברי סגן המפכ"ל הפורש, "אין לי ספק שתקופה זו תיזכר כאחת התקופות החשובות ביותר בתולדות המשטרה. מבחינתי, השינוי המבני בפיקוד המשטרה וסידור מטות המטה הארצי (סיגמ"א), היווה אתגר אמיתי בצורך לשנות סדרי עולם ולעצב, בין היתר, תפקיד חדש כסמפכ"ל מבצעי האחראי על הפעלת הכוח בארגון, תוך יציקת תוכן לפונקציה פיקודית חדשה הנמצאת בתווך ומסייעת למפכ"ל בהפעלת הכוח, בדגש על הפעילות הבין מחוזית שהולכת ומתעצמת".

"כבר היום, החברה בישראל, המשטרה ומדינת ישראל קוצרים את פירות ההצלחה בירידה משמעותית בתחומי הפשיעה השונים", הוסיף דביר. "אני מביט לאחור על 35 שנות שירותי בסיפוק גדול ובתחושת מיצוי עם מבט קדימה לאתגרים חדשים".