חברו של נתניהו יוצא נגדו: "שיסוי חסר אחריות המסכן את כולנו"

עוזי בלר, ששירת עם רה"מ, הזכיר בפוסט את חברם המשותף שנהרג, כמו גם את החללים הרבים, ואמר: "מעריך כי היום ביבי היה מוציא אותם אל מחוץ המחנה בשל היותם 'שמאלנים'".

בעקבות "חוק הלאום" הלכו וגברו ההאשמות כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מעמיק את השסע החברתי, אך הפעם האצבע המאשימה כלפיו מופנת על ידי חברו משכבר הימים – פרופסור עוזי בלר, מנהל המחלקה הגניקולוגית בשערי צדק, שפרסם פוסט בפייסבוק שבו הוא מוחה "על השיסוי הנורא וחסר האחריות המסכן את כולנו".

בלר כתב על היום שבו התגייס עם חברי ילדותו – בנימין נתניהו ואריאל ברזלי, שנהרג במלחמת יום הכיפורים, ונזכר בנוכחותו של אחיו של ראש הממשלה: "ביקורו החטוף של יוני נתניהו בבקו"ם זכורים לי כמו היה זה אתמול".

"יוני ז״ל ואריאל ז״ל נתנו את נפשם למען המדינה כמו אלפי אחרים, מצוינים ויקרים", בלר כתב והוסיף ביקורת חריפה: "אני מעריך כי היום ביבי היה מוציא את כל החבורה המעולה הזאת ואת אלה שנשארו בחיים ונושאים באהבה את המדינה על גבם, אל מחוץ למחנה בשל היותם 'שמאלנים', ככה לפי הגדרתו חסרת הפשרות".

לאחר שהפוסט גרר תמיכה מצד אחד וביקורת מהצד השני, בלר התראיין היום לתכנית "חמש עם רפי רשף" וסיפר על ההיכרות עם נתניהו ועל הקשר ביניהם היום: "אנחנו חברים מגיל מאוד צעיר וביבי היה בן בית אצלי. מאז שהוא בקריירה הפוליטית ואני בקריירה שלי אנחנו נפגשים פחות. הוא בן אדם מאוד עסוק אז קשה לצפות שהוא יתפנה".

בלר טען כי "הנושא של ההסתה מתבשל בי כבר הרבה זמן, אני ממש סובל ממנו, מדבר עליו בלי סוף במשפחה שלי ועם החברים שלי. אני מרגיש כאב גדול וכמעט על גבול הזעם שהולך פה מהלך מסוכן ממש למדינה הזאת, של ביזוי והוצאה מהמחנה כל מי שחושב אחרת. שמים לו חותמת שהוא שמאל והוא הופך להיות מוקצה".

"הגענו למצב שאנשים קוראים לאלוף במילואים עמירם לוין, שבמקרה היה מפקד הצוות של ביבי, בוגד", אמר בלר, "לא יעלה על הדעת הדבר הזה. אחד הלוחמים האמיצים שהיו בצבא שלנו". לשאלה האם יכול להיות שראש הממשלה יגיב לפוסט שכתב, בלר אמר: "יכול להיות שביבי לא יגיב אלי ויעשה משהו בנידון. יכול להיות שזה יחדור את המחיצה הקבועה שיש לו מסביבו והוא יגיד 'רגע, אולי עוזי צודק? אולי הוא אומר משהו נכון?'".