תלונה במשטרה נגד משה חסדאי, חדשות עשר

"כוח להט"בי - עמלק שדינו ידוע": תלונה בעקבות מאמר ב"ערוץ 7"

טור דעה של איש הימין משה חסדאי בו קרא לערבים "נאצים" ותקף את קהילת הלהט"ב, הוסר לאחר כיממה. "הסתה פרועה משתוללת כלפינו"

מאמר דעה של איש הימין משה חסדאי שפורסם היום (שלישי) באתר "ערוץ 7" הביא להגשת תלונה במשטרה נגדו, בעקבות אמירות נגד האוכלוסייה הערבית, קהילת הלהט"ב ועוד. לאחר הגשת התלונה הוסר המאמר.

"הכוח הלהט"בי והחילוני השמאלני הקיצוני, הכולל את הפמיניזם הרדיקלי שחודרים לצבא ולעמדות כוח, משחקים לידי האויב הערבי, שרואה בהם הזדמנות להחלשת העוצמה הצבאית והלאומית היהודית", כתב חסדאי. "לא זאת בלבד, אלא שעתה כל אלה יחד מסיתים את הציבור הדרוזי והבדואי ואת הפולשים מאפריקה, נגד העם היהודי והמדינה היהודית וממשלתה. יש כאן אויב פנימי ערבי נאצי והוא מסוכן הרבה יותר מאיראן".

 יו"ר אגודת הלהט"ב, חן אריאלי
 

יו"ר אגודת הלהט"ב, חן אריאלי(חדשות עשר)

 

"מאז התרחשות השואה, יהודים רבים נשבעו 'לא עוד'" - אף פעם לא לאפשר לאלימות ולשנאה של השואה לחזור על עצמה", המשיך חסדאי. "כדי להבטיח זאת, אנו מחויבים להכות באויבינו המסיתים והרוצחים אותנו". עוד אמר כי "יש לנו מחויבות לחסל ולגרש מקרבנו את אותם אנשים שמוכנים למחוק ולהכחיש את ההיסטוריה שלנו, אותנו כיהודים ואת היהדות. זהו עמלק, שדינו ידוע והגיע הזמן לבצע".

בתגובה, חן אריאלי, יו"ר האגודה למען הלהט"ב, הגישה נגדו תלונה במשטרה. "מחר ימלאו תשע שנים לרצח בבר נוער, מחרתיים ימלאו שלוש שנים לרצח שירה בנקי ז"ל, וההסתה נמשכת" אמרה אריאלי. "והממשלה? שותקת. והמשטרה? שותקת. והכנסת? שותקת. אנחנו לא מתכוונות לשתוק. בכוונתי להגיש עוד הערב תלונה במשטרה נגד ההסתה הפרועה המשתוללת כלפינו ואני דורשת מראש הממשלה ומהשר לביטחון פנים להשמיע קול ברור, נחרץ וחד משמעי נגד ההסתה ובעד הקהילה הלהט"בית ומצפה מרשויות החוק לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותם נגד מי שמאיים על חיינו ועל ביטחוננו".

ערן גלובוס, יו"ר הבית הפתוח, כתב: "אנחנו בשיאו של קמפיין שנאה מתועבת נגד הקהילה הגאה. שלוש שנים אחרי שנרצחה שירה בנקי ז"ל במצעד, הרבנים מכינים את הקרקע לרצח הבא. ואיפה ראש הממשלה, שר החינוך, שרת המשפטים, השר לביטחון פנים? פחדנים! תפסיקו להפקיר את החיים שלנו בשביל הון פוליטי. הודיעו עוד היום שתפטרו את מי שמשתמש בכספי ציבור - כספנו - כדי להכחיד את הקהילה הגאה. כשהשנאה תגבה קורבן - לא תוכלו להגיד לא ידענו".

מטעם "ערוץ 7" נמסר בתגובה: "בעקבות תקלה עלה לאתר ערוץ 7 מאמר שתכניו עלולים להשתמע באופן המעודד מעשי אלימות. אתר ערוץ 7 מגנה כל קריאה לאלימות ומקפיד על שיח מכובד ופתוח. העורך התורן ננזף והמאמר הוסר. אנו מקווים כי כל כלי התקשורת יחילו על עצמם סטנדרטים שכאלו, גם כשמדובר בהסתה נגד קבוצות אחרות בחברה הישראלית".