זירת התאונה ברמת הגולן , אוהד קדוש, תיעוד מבצעי מד״א

תאונה חזיתית בגולן: 7 בני משפחה נפצעו, 2 ילדים במצב קשה

הקטינים בני 5 ו-10 פונו במסוק מד"א לביה"ח רמב"ם לאחר שרכב של האו"ם פגע במכוניתם. 5 מבני המשפחה ושתי פצועות מהרכב השני נפצעו בינוני וקל ופונו לביה"ח זיו

רכב של האו"ם פגע היום (שלישי) במכונית בתאונה חזיתית בכביש 978 בסמוך ליישוב שעל שברמת הגולן. שבעה פצועים ברכב הפרטי היו בני משפחה אחת, ושתי פצועות, תושבות זרות מרכב האו"ם, נפצעו קל גם הן.

שני פצועים קשה בני חמש ועשר פונו במסוק של מגן דוד אדום במצב קשה עם חבלת ראש. פעוטה בת שנה, בת 10, בן 15, האם בת 35, והאב שנהג ברכב, נפצעו בינוני ופונו לבית החולים זיו.

זירת התאונה ברמת הגולן (ארכיון)
 

זירת התאונה ברמת הגולן(דוברות המשטרה )

 

פרמדיק מגון דוד אדום מוטי שוברט סיפר: "מדובר בתאונת דרכים קשה בין שני כלי רכב, שלושה ילדים בשנות העשרה היו לכודים בתוך אחד מכלי הרכב ובסיוע כוחות הכיבוי שהגיעו למקום חילצנו אותם, הילד שהיה פצוע קשה בראשו הורדם והונשם בשטח ופונה במסוק מגן דוד אדום לבית החולים רמב"ם יחד עם ילד נוסף שהיה מחוץ לרכבים וגם כן נפצע קשה. יחד עם כוחות רפואה של צה"ל הענקנו טיפול רפואי לחמש הפצועים הנוספים והם פונו לבית החולים זיו בצפת כשמצבם בינוני וקל".

בתוך כך, הערב נהרג רוכב אופנוע בן 25 לאחר שנפגע מרכב בהתנחלות קרני שומרון. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום מצאו את האופנוען עם פגיעה רב-מערכתית ללא סימני חיים וקבעו את מותו. פרמדיק מגן דוד אדום זיו רייכרט סיפר: "על הכביש שכב רוכב האופנוע כבן 25 מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה לאחר שנפגע מרכב. הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו בשטח".