מחאת הלהט"ב: "הרב יצא באמירה ברורה - אדם הוא אדם"

המאבק לשוויון לא פסח על להט"בים חובשי כיפה, והדסה אברבנל תומכת במאבק של בנה אביחי: "הוא אדם אכפתי ומגיע לו כל הטוב שבעולם"; עשרות רבנים פרסמו מכתב תמיכה בקהילה

מחאת קהילת הלהט"ב לא פוסחת גם על הציבור הדתי, ובין הפעילים הנרגשים ניתן למצוא גם את אביחי אברבנל, דתי לשעבר שלוקח חלק במאבק ומבטיח לצעוד במצעד הגאווה בירושלים ביום חמישי הקרוב על אף ש-200 רבנים מהציונות הדתית חתמו על מכתב שמכנה את אנשי הקהילה סוטים. גם אמו של אביחי, הדסה, הביעה תמיכה במאבק של בנה: "לכל אדם יש את הזכות גם להיות הורה, יש הרבה שיטות והרבה דרכים, וכל אחד ימצא את הדרך שלו, אני מאוד מקווה שיצליחו".

"אני מבקשת לחזק אותו, אני מעודדת אותו בכל מה שהוא עושה, אני חושבת שהוא אדם טוב ואכפתי ומגיע לו את כל הטוב שבעולם", הוסיפה האם, וסיפרה גם על האופן בו קיבלה את הידיעה על נטיית בנה: "זה היה תהליך מצד אחד ומצד שני זה לא משנה, מהרגע שהוא אמר לי אמרתי 'אני אוהבת אותך, אתה - אתה, ולא משנה מה אתה מרגיש, אתה הבן שלי מתמיד ותמיד תהיה'".

אברבנל דיברה גם על היחס לו זכה אביחי, שייצא מהארון כבר בגיל 17, מאנשי הקיבוץ הדתי בו גדל: "ברגעים הראשונים היו תגובות מאוד מעורבות, והייתה תקופה שכולנו הרגשנו קצת לא בנוח מול הקהילה הרחבה. אבל בסופו של דבר הרב בקהילה, וגם אחרים בה, יצאו באמירה מאוד ברורה שבן אדם הוא בן אדם וזה בסדר. לכל אחד יש את האתגר שלו בחיים וכל עוד הוא אדם טוב, כל השאר לא משנה", סיפרה.

צעיר חובש כיפה במחאת הלהט"ב
 

צעיר חובש כיפה במחאת הלהט"ב (חדשות עשר )

 
 
 
 

"אני זוכרת ילדים שהיו מגיבים אליו כשהוא היה הולך ברחוב, קוראים לו אביחיוש עם מחוות ידיים לועגות, אבל בדרך כלל מדובר היה בילדים שפחות מבינים, והתגברנו על זה יחד. אני לא זוכרת תגובה של בן אדם מבוגר שאמר את הדברים בפנים בצורה מעליבה", הוסיפה, וסיכמה: "זה לא היה נעים, אבל כולנו ידענו לצפות לזה באיזושהי מידה, והמשכנו עם האמונה והביטחון שלנו שזה לא משנה".

מוקדם יותר, עשרות רבנים חתמו על מכתב בעד שוויון והכלה של להט"בים בחברה ובבתי הכנסת, זאת בתגובה למכתב הרבנים נגד הקהילה הגאה שהתפרסם ביון חמישי שעבר.  "אנו החתומים מטה, רבנים ורבניות אורתודוקסים המחוייבים לתורת חיים ואהבת חסד, מרגישים חובה דתית ומוסרית להשמיע קול תורני אחר מזה השנמע לאחרונה מפי רבנים אחרים; קול שתומך ומחזק", לשון המכתב.