מעצר הנהג הדורס מת"א הוארך ב-6 ימים; "לא הביע חרטה"

ביהמ"ש קיבל את המלצת המשטרה להאריך את מעצרו של אלי בר זכאי, שדרס למוות את אילון שלו-אמסלם, ע"פ החשד תחת השפעת אלכוהול

בית המשפט האריך היום (שלישי) בשישה ימים את מעצרו של אלי בר זכאי, שדרס למוות את הנער אילון שלו-אמסלם. גורמים במשטרה מסרו לחדשות עשר שהחשוד לא הביע חרטה וצער וכן כי הוא לא משתף פעולה או לוקח אחריות על מעשיו.

אתמול ערכה המשטרה עימות דרמטי בין בר זכאי לבין חברו הטוב. במהלך העימות בין השניים, הטיח החבר בנהג הדורס: "שתית כוס וודקה נקייה שלמה לפני שיצאת". למרות ההאשמה הקשה מצד החבר, בר זכאי החליט שלא להתייחס ואמר כי הוא "שומר על זכות השתיקה".

סמי דזובס, דובר מרחב ירקון במשטרה, התייחס לפני הדיון בהארכת המעצר לעימות, ואמר: "אנחנו סבורים שקיבלנו חיזוק לחשיבה ולעמדה שלנו הראשונית לפיה הוא נהג כשהוא שיכור. אנחנו נבקש להאריך את מעצרו". דזובס הבהיר כי בר זכאי סירב לערוך בדיקות דם עם מעצרו, אך ציין כי בדיקת השתן שלו יצאה תקינה.

אילון שלו אמסלם, הילד שנדרס למוות בתל אביב
 

אילון שלו אמסלם, הילד שנדרס למוות בתל אביב(באדיבות המשפחה)

 
 
 
 

חבריו של אילון בן ה-13 נפגשו שלשום לראשונה עם דניאל חכימי, הנער שנפצע באירוע הדריסה בתל אביב, ועם אביו. "דניאל הצליח לשבת היום על כיסא גלגלים ואנו מקווים לשיפור במצבו בימים הקרובים", אמר אביו. "הם הלכו לאכול גלידה בנמל, החלטה של הרגע האחרון. הם עמדו על שפת המדרכה וחיכו לאור ירוק, הרכב נכנס בהם במהירות גבוהה לתוך המדרכה ופגע בהם בצורה חזקה. הם היו חברים טובים, התחושות שלו קשות מאוד".

מוקדם יותר באותו יום אילון הובא למנוחות בבית העלמין לקריית שאול. אביו קובי ספד לו: "הלב שלי מתפוצץ, הראש מסרב להאמין, אתה ילד של החיים, לא ילד של מוות. אתה הילד שלי, הבכור שלי, אין נחמה. הכיצד? ילד כמוך? אוהב, כובש, החיוך שלך ממיס לבבות. נסיך שלי, קראתי לך בני היקר". אמו דקלה אמרה בקול שבור: "כל כך פחדתי מהסיוט הזה, בדיוק כזה. שתלך בכביש, ברחוב וידרסו אותך. לא יודעת למה, אבל זה היה הסיוט שלי תמיד והסיוט הזה הפך למציאות".

 הלוויתו של אילון שלו-אמסלם
 

הלוויתו של אילון שלו-אמסלם(חדשות עשר )

 

קודם לכן, הוריו של בר זכאי, כתבו במכתב ששלחו להוריו של הנער כי החליטו "להקים עמותה לעילוי נשמתו של הנער שתיקרא 'נר אילון'". הוריו של הנהג כתבו כי "אנחנו לא מסוגלים לעכל את האסון הנורא. מאז התאונה אנחנו לא מצליחים לעצום עין וחשים שעולמנו חרב". לדבריהם, הנהג החשוד "בטראומה קשה וממרר בבכי". במקביל, בית המשפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו של הנהג עד ליום שלישי. במכתב כתבו ההורים כי "העמותה תספק עזרה לנזקקים בתחומים שונים". כמו כן, החליטה המשפחה "לקרוא פרקי משניות לעילוי נשמתו של הנער במשך כל השנה". ההורים כתבו כי הם "מקווים שבכך המשפחה היקרה תמצא נחמה והצער הנורא יפוג במעט".
 
בבדיקת הנשיפון של בר זכאי, נמדדו למעלה מ-600 מיקרוגרם אלכוהול לליטר אוויר נשוף. תוצאה של 280 מיקרוגרם ומעלה מהווה תנאי סף לשכרות. יש לציין כי לפי הפסיקה, בבדיקת נשיפון מתחשבים באחוז סטייה מרבי של 20 אחוזים אך במקרה הנוכחי, הדבר לא רלוונטי לאור התוצאה הגבוהה.
 
עורך דין אילון אורון, סנגורו של אלי בר זכאי, החשוד בדריסתו של הנער טען בדיון בתוכנית "בוקר אור" כי "המעשה שבו חשוד הלקוח שלי כולל בתוכו תוצאה נוראית שהוא ייקח איתו כל חייו, אבל עושים לו לינץ' תקשורתי". לדברי אורון, "המשפט לא צריך להיות באולפני הטלוויזיה, אלא בבית משפט. הוא לא סירב להיבדק והוא לא היה שיכור. עשו לו בדיקת מאפיינים, כולל הליכה על קו ישר, והוא עבר אותה בהצלחה".

התאונה התרחשה בלילה שבין חמישי לשישי, לאחר שבר זכאי שנסע ברחוב ש"י עגנון, המשיך ישר במקום לפנות שמאלה לרחוב אבן גבירול ופגע בשני נערים שהמתינו לחצות את הכביש, אחד מהם שלו אמסלם. צוות מגן דוד אדום שהגיע לזירת התאונה העניק לנערים טיפול רפואי ופינה אותם לבית החולים איכילוב. אחד הנערים פונה במצב אנוש עם פגיעה רב-מערכתית, ולאחר כשעתיים נקבע מותו בבית החולים. הנער השני פונה עם חבלה בחזהו.