המשוררת דארין טאטור בבית המשפט , חדשות עשר

"תתנגדו בני עמי, תתנגדו": 5 חודשי מאסר למשוררת ערבייה מהגליל

בית משפט השלום בנצרת גזר בנוסף 6 חודשי מאסר על תנאי על דארין טאטור שהורשעה בהסתה לאלימות ותמיכה בארגון טרור בעקבות שיר שפירסמה בפייסבוק ופוסטים נוספים

חמישה חודשי מאסר בפועל ושישה חודשים על תנאי נגזרו על המשוררת דארין טאטור שהורשעה בהסתה לאלימות ותמיכה בארגון טרור בעקבות שיר שפרסמה בפייסבוק. טאטור הגיעה לבית משפט השלום בנצרת כשהיא מלווה בשיח' כאמל ח'טיב, סגן יושב ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בישראל.
 

טאטור, תושבת הכפר ריינה שבגליל, הורשעה בחודש מאי האחרון בעקבות השיר "תתנגדו בני עמי, תתנגדו להם", אותו פרסמה כאמור בחשבון הפייסבוק שלה וגם באתר יוטיוב. מלבד השיר, פרסמה המשוררת פוסט בפייסבוק בו כתבה: "אללה אכבר וברוך השם... תנועת הג'יהאד האסלאמי מכריזה בהצהרה על המשך האינתיפאדה בכל רחבי הגדה... ועלינו להתחיל בתוך הקו הירוק". טאטור נעצרה לפני כשלוש שנים, והוגש נגדה כתב אישום חודש לאחר מכן.


 

המשוררת דארין טאטור שהורשעה בגין הסתה לאלימות
 

המשוררת דארין טאטור שהורשעה בגין הסתה לאלימות (רויטרס)

 


"המתואר מצביע על מודעות הנאשמת לכך שמדובר בפרסום מסית לטרור, שהופץ בפומבי (בקרב למעלה מ-4,000 חבריה של הנאשמת בפייסבוק) ואשר יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה טרור, מעצם תוכנו", נכתב בהכרעת הדין שניתנה בחודש מאי.

בית המשפט לא קיבל את עמדתו של מומחה ההגנה, פרופ' נסים קלדרון, לפיה על משוררים לקבל הגנה תחת חופש הביטוי גם כאשר קוראים לאלימות. "אנשי האצ"ל והלח"י הועמדו לדין על פעולות העפלה למשל, אך משוררים לא".