פשיטת כוחות משטרה בקולומיה על מעורבים בסחר בסמיין ותיירות מין, טוויטר

שלושה ישראלים נעצרו בקולומביה בחשד לסחר בסמים וזנות קטינות

18 בני אדם נעצרו בפשיטה של המשטרה על כמה מוקדים בעיר קרטחנה, במסגרת מבצע למיגור תיירות המין והסחר בסמים. הנשיא הנכנס: "הזרים בקולומביה חייבים לציית לחוק"

משרד החוץ אישר הבוקר (שלישי)כי שלושה ישראלים נעצרו בקולומביה בחשד לסחר וסמים, כששניים מהם גם היו מעורבים בזנות קטינות.

לפי כלי תקשורת בקולומביה, בפשיטה של כוחות משטרה על מספר מוקדים במסגרת מבצע "וסטה", ביניהם מלון בנחמין בקרטחנה שבצפון המדינה הנמצא בבעלותו של הישראלי אסי מוש, נעצרו 18 אנשים בחשד למעורבות בתיירות מין וסחר לא חוקי בסמים בעיר. בין החשודים נמצאת גם ה"מאדאם" הקולומביאנית, שלפי החשד סיפקה לכל המועדונים את הנערות והילדות. לפי הדיווחים, ישנן 250 נשים וילדות שנפלו קורבן למעשי החשודים.

איוואן דוקה, נשיא קולומביה הנכנס, בירך על המבצע בחשבון הטוויטר שלו ואמר: "לא נאפשר לקרטחנה להפוך ליעד של תיירות מין. הזרים בקולומביה חייבים לציית לחוק במדינה. אנו תומכים בכל המבצעים שממגרים את רשתות סחר במין. במדינה שלנו מי שמתעסק בזה, משלם על זה".

 פשיטת כוחות משטרה בקולומיה על מעורבים בסחר בסמיין ותיירות מין
 

פשיטת כוחות משטרה בקולומיה על מעורבים בסחר בסמיין ותיירות מין (טוויטר)

 

בתוך כך, אתמול קולומביה ביקשה מהאינטרפול לסייע לה בקבלת מידע על אסי מוש. מוש גורש בנובמבר האחרון מקולומביה לאחר שהואשם בניהול רשת זנות וסחר בסמים. הוא נעצר בעת שהגיע לרשות ההגירה על מנת לקבל אזרחות קולומביאנית .

בהודעת הרשויות בקולומביה על גירושו של בעל בית המלון, נכתב כי הסיבה להוצאתו היא מכיוון ש"הישראלי פוגע בחיי היומיום של התושבים ובביטחון המדינה". את ההחלטה קיבלה המשטרה המקומית יחד עם רשויות ההגירה. לטענת כלי תקשורת שונים, הוא חשוד בעבירות סמים, מיסים ושידול לזנות. המלון שבבעלותו של האזרח הישראלי נחשב פופולרי מאוד, הן בקרב ישראלים רבים שמגיעים לטיול בדרום אמריקה והן בקרב תיירים ממדינות אחרות.