משרד החינוך ממליץ: לא לתת שיעורי בית בבתי ספר יסודיים

על פי חוזר שהפיץ המשרד, נאסר על הענשת תלמידים שלא הכינו שיעורים. נוסף על כך, הומלץ לעודד ילדים לקרוא יותר לאחר שעות הלימודים

במשרד החינוך החליטו לאסור על מורים בבתי הספר היסודיים להעניש תלמידים שלא הכינו שיעורי בית, זאת לקראת שנת הלימודים הקרובה.

על פי חוזר שהפיץ המשרד, הוחלט להמליץ בנוסף שלא לתת משימות בכתב לשעות אחר הצהריים. במקרה שבו בתי ספר יחליטו כן לתת שיעורי בית, הם יונחו לצמצם משמעותית את היקף המשימות. התוכנית המתגבשת תגביל את מתן שיעורי הבית אך לא תבטל אותם לחלוטין. לפי ההמלצות, למורים יהיה מפתח זמנים להכנת השיעורים בסדר עולה: 10 דקות לכיתה א' ובכל שנה יתווספו עשר דקות כך שתלמידי כיתה ו' יקבלו שיעורים המתאימים לשעה. נוסף על כך, ממליצים במשרד לעודד ילדים לקרוא יותר לאחר שעות בתי הספר. 

 גמנסיה הרצליה בתל אביב
 

יבוטלו שעורי בית? (חדשות 10)

 

בשנה שעברה הכריז בית הספר היסודי בורוכוב שבגבעתיים כי הלימודים והמטלות הנלוות ייעשו בין כותלי בית הספר בלבד ולא בשעות הפנאי של התלמידים. לפי נתוני ה-OECD, תלמידי ישראל מקדישים כ-5 שעות בממוצע בשבוע בהכנת שיעורי בית. בשנים האחרונות, יותר ויותר מומחים וחוקרי חינוך בארץ ובעולם טוענים שהגיע הזמן לצמצם את כמות שיעורי הבית ואפילו לוותר כליל על השיטה הנהוגה ברוב בתי הספר בעולם.