מלון קרלטון בנהריה. ארכיון, חדשות עשר

"לא ניתן להיכנס ככה": חוקי הצניעות של בית מלון • תיעוד

מלון קרלטון בנהריה איפשר לצעירה להיכנס למתחם רק לאחר שהחליפה את לבושה. הסיבה: אורחים דתיים שנמצאים במלון. נוסף על כך, גברים ונשים לא יכולים להיכנס ביחד לספא

מדוע בית מלון מעדיף את אורחות חייהם של אורחיו הדתיים על פני אורחות חייהם של אורחיו החילונים? בשבוע האחרון תלה מלון קרלטון שבנהריה שלט המבקש מאורחיו - נשים וגברים - להיכנס למלון על פי כללי צניעות מסוימים בימים שבהם קבוצה חרדית מתארחת בו.

במלון קרלטון בעיר נתלה לאחרונה שלט שבו נכתב כי "אורחים ומנויים שימו לב!!! החל מה-24 ביולי ועד ה-8 באוגוסט יתארחו במלון קבוצה של ציבור דתי". בהמשך נכתב כי "נבקש להיכנס למלון בלבוש צנוע: חולצות עם שרוולים (לא גופיות ולא גוזיות) ומכנס עד הברך, גברים ונשים כאחד. בימי שבת 28/7 ו- 4/8 חדר הכושר יהיה סגור במהלך היום ויפתח במוצ"ש. תודה על שיתוף הפעולה, הנהלת המקום".

 

בתיעוד חדשות עשר ניתן לראות כי מאבטח במלון לא מאפשר לתחקירנית להיכנס לבית המלון בגלל לבושה הקיצי. "יש פה דתיים והיא לא יכולה להיכנס ככה", נאמר לה. בסופו של דבר היא נאלצה ללכת לחנות סמוכה על מנת לקנות בגדים צנועים יותר. לאחר מכן הוא איפשר להם להיכנס. כאשר הגיעו לספא והביעו עניין בעיסוי, נאמר להם כי יש שעות של גברים ויש שעות של נשים. נוסף על כך, הבריכה סגורה.

הספא במלון קרלטון נהריה
 

שעות לגברים ושעות לנשים. הספא במלון קרלטון נהריה (חדשות עשר)

 

בתוך כך, גרם השלט לזעם ברשתות החברתיות. "מה אורחת לובשת אינו עניינו של אף אורח אחר, והנהלת מלון שמכבדת דרישות פולשניות ומשפילות שכאלה ודאי לא תזכה בי כלקוחה. לא בי ולא בציבור החופשי בישראל. מקווה שיתבעו לכם את הצורה", כתבה גולשת אחת בזמן שאחרת הוסיפה: "איראן זה כאן!!! החומיניזם משתלט על כל חלקה טובה" וגולשת שלישית קבעה: "קרלטון נהריה, נפלתם על הראש?! עבור ביקור של קבוצת דתיים גזענים ומסיונרים אתן מוכנים לאבד ציבור שלם של חילונים? אותי בטוח לא תראו בשעריכם ועוד רבים וטובים כמוני! חצופים!".