"עדינות? לא בענף שלנו": האלופה בהתעמלות אמנותית הגיעה לישראל

מרגריטה מאמון, זוכת מדליית הזהב בריו 2016, הוזמנה ע"י המתעמלת הישראלית נטע ריבקין בכדי להעביר סדנה לדור הצעיר. "הקשיחות היא זו שעוזרת לנו למקסם הפוטנציאל"

מרגריטה מאמון, האלופה האולימפית בהתעמלות אומנותית בריו 2016 מטעם נבחרת רוסיה, הוזמנה לישראל על ידי המתעמלת הישראלית נטע ריבקין בכדי להעביר סדנה למתעמלות צעירות.

בסרט דוקומנטרי שמשודר בימים אלה ב"יס" המציג את מאחורי הקלעים של התחרות, נראים היחסים המורכבים בין מרגריטה למאמנותיה, משטר האימונים הנוקשה שהן מקיימות ולעתים אף גידופים שהיא סופגת מהן.

 המתעמלת הישראלית נטע ריבקין
 

המתעמלת הישראלית נטע ריבקין( חדשות עשר)

 

"ראיתי את הסרט המון פעמים, ואם מזמינים אותי לפסטיבלים אני יוצאת מהאולם וכבר לא מסתכלת עליו שוב", סיפרה ממון. "זה קשה לי כי אני זוכרת את החוויות הטובות ושוכחת את הרגעים הקשים. כשאני רואה את הסרט, חוזרות לי התחושות הקשות מאז".

מאמון מצדיקה את אורח החיים הטוטאלי שלה כמתעמלת אולימפית. "אפשר להיות יותר עדין ממה שהיה במקרה שלי" אמרה. "אבל לא יותר מדי עדין, לא בענף שלנו".

"יש גבולות אדומים שלא צריכים לחצות, אבל כן צריכה להיות שם קשיחות", הסבירה המתעמלת הישראלית, נטע ריבקין. "הקשיחות היא זו שעוזרת לנו למקסם הפוטנציאל, להגיע למטרה. יש דרכים לעשות את זה".

כעת מאמון מספרת שהיא מטיילת בעולם, מעבירה כיתות אמן ואף הצטלמה לקטע קצר בסרט.