שריפה פרצה ברחוב הנביאים בירושלים, חדשות עשר

השריפה במלונית בי-ם: החשוד בהצתה שלח "סרטון אליבי" לבעלים

מוחמד ג'עברי, עובד לשעבר במלון החשוד שגרם לדליקה אחרי שפוטר, שיגר וידאו בו הוא נראה על שפת הים עם חבריו • היום נעצרה חשודה נוספת במעורבות באירוע

החשוד בהצתת השריפה במלונית בירושלים שלח סרטון שלו לבעלת המלונית בזמן השריפה כשהוא נראה מבלה על שפת הים עם חבריו, ככל הנראה כדי ליצור לעצמו אליבי. "תגידו מה אתם רוצים להגיד לנור", אמר אחד המשתתפים בסרטון, שנענה: "אנחנו רוצים לומר לך שאת אחלה נור". נור היא ככל הנראה האישה שנעצרה היום (שני) בחשד למעורבות בהצתה.

בעלת המקום אמרה למקורביה כי "זה היה מפחיד מאוד לקבל כזו הודעה בלילה". לדברי המקורבים, "היא הקורבן בסיפור, ורק לפני שלושה חודשים הקימה את העסק של במלונית ולא חשבה שדבר כזה עלול לקרות".

 
 

ביום שישי נעצר החשוד בהצתה, מוחמד ג'עברי תושב מזרח ירושלים, שעבד בעבר במלונית. באירוע נפגעו רונן עוז, אשתו אילנית ושני ילדיהם הקטנים באופן קשה וקשה מאוד. מצבן של אילנית וילדיה התייצב והם נותקו ממכשירי ההנשמה.

 החשוד בהצתת המלונית בי-ם
 

החשוד בהצתת המלונית בי-ם( חדשות עשר)

 

"אתה לא מבין איזה גיבור רונן, כפרה שלי, הוא תפקד כל כך נכון ובפוקוס, הוא הציל אותנו", כתבה אילנית בפתק, כי לא יכולה הייתה לדבר. בפתקים שכתבה סיפרה שרונן זיהה ראשון את השריפה החזקה וניסתה להפעיל את מטף הכיבוי, שלא עבד. המשטרה עצרה את ג'עברי, והוא הודה במעשים.
 
מחקירת המשטרה על כי ג'עברי היה עובד המקום שפוטר לאחר שנתפס גונב מהחדרים. על פי החשד, הוא חזר למקום ככל הנראה כדי לנקום את פיטוריו וזרק בד בוער שגרם לדליקה בשתי הקומות הראשונות במבנה.
 
בשימוע שנערך בפני מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים טפסר משה סויסה, התברר כי למלון הדירות אין אישורי כבאות ואמצעי הגנה מאש רבים חסרים או לא קיימים. נוסף לכך, המקום הוסב למלון לכל דבר ועניין, בלי אישור עסק מתאים וללא כל התאמה של המקום לשהיית אורחים מבחינת בטיחות אש.
 
לאור זאת, מפקד המחוז הורה על הגבלת השימוש בנכס וסגירת הקומה המהווה סכנה לנפש ורכוש שאינה עומדת באישורים שניתנו למקום. בשאר המבנה הוחלט לתת צו סגירה על תנאי למשך שבועיים בהם יתחייבו בעלי המקום להסדיר את כל אמצעי הבטיחות וההגנה מאש במקום. במידה שדבר זה לא יתקיים, המקום ייסגר לחלוטין ללא שימוע נוסף.