מנהל האצטדיון הציב דגל הגאווה בעמדת הקרן - השופט ביקש להסירו

מנהל "המושבה" בפ"ת רצה לתמוך בקהילה הגאה, אך התבקש להימנע מכך. ההתאחדות: "זה מנוגד לתקנון" • השבוע ייערך המצעד בי-ם: "לא חוששים מהאירוע, אלא מהאלימות ברחובות"

ראובן כץ, מנהל אצטדיון המושבה בפתח תקווה, ביקש אתמול (ראשון) לתמוך במאבק הקהילה הגאה סביב חוק הפונדקאות ולהחליף את דגלי הקרן בדגלי הגאווה. כששופט משחק הכדורגל ראה זאת הוא ביקש שהדגלים יורדו.

"אני מזדהה עם הקמפיין שלהם, וביקשתי לתת להם הד נרחב דווקא בגרשי הכדורגל, אך לקראת תחילת המשחק השופט ביקש ממני להסיר את הדגלים" סיפר כץ. "הוא לא הסכים לפי החוקים היבשים של פיפ"א".

שלומי ברזל דובר ההתאחדות לכדורגל, מסר בתגובה: "יש תקנונים מאוד ברורים של פיפ"א ואופ"א, לגבי כך ששום סממן פוליטי לא יופיע. אין לנו שום דבר נגד הקהילה, אנחנו בעד הקהילה".

פעילים להט"בים מפגינים בצומת קינג ג'ורג' בוגרשוב בתל אביב
 

פעילים להט"בים מפגינים בצומת קינג ג'ורג' בוגרשוב בתל אביב( שמרי סגל)

 
 
 
 


בתוך כך, עופר ארז, מנכ"ל הבית הפתוח בירושלים, התייחס בשיחה עם אורלי וגיא להכנות למצעד הגאווה בירושלים, שייערך ביום חמישי הקרוב. "פחדים - ממש אין", הבהיר. "אנחנו בתיאום מצוין עם המשטרה".

לדברי ארז, "אני לא חושב שיש מקום בטוח יותר להיות בו מאשר במצעד הגאווה בירושלים. אבל אני ממשיך להיות מודאג - לא מהמצעד עצמו, אלא איך נראים הרחובות שלנו והחיים שלנו ביום שלפני ואחרי המצעד, כשאנחנו שומעים קריאות נאצה ואלימות גם מפעילים וגם מחברי כנסת".

בד בבד, היום הפגינו כ-30 פעילות ופעילים להט"בים בצומת הרחובות קינג ג'ורג' ובוגרשוב בתל אביב, בסמוך לבית ז'בוטינסקי, במחאה על שתיקתו, להגדרתם, של ראש הממשלה בנימין נתניהו. עו"ד שמרי סגל מ"הפנתרות הוורודות" אמר: "רבנים מסיתים נגד הקהילה הגאה וראש הממשלה שותק, ארגון להבה מאיים על הקהילה ועל המשטרה וראש הממשלה שותק". הוא הבהיר: "אנחנו לא מחכים לרצח הבא. דם הקהילה הגאה הוא לא הפקר".

חברים בקהילת הלהט"ב שמגיעים מבית דתי פרסמו היום מכתב תגובה למכתב הרבנים נגד המצעד בירושלים. "קראנו בכאב ובצער רב את מכתב הרבנים שנכתב נגדנו - חברות וחברי הקהילה הלהט"בית", נמסר בפתח המכתב. "אנו, שגדלנו על ערכי 'ואהבת לרעך כמוך' ו-'חביב אדם שנברא בצלם', כואבים היום את הזלזול, ההדרה והתוקפנות חסרת האחריות מצד רבים מרבני הנהגת הציבור הדתי, נגדנו ונגד אחינו ואחיותינו".

"אנו, שהתמודדנו עם המורכבות של חיים כלהט"בים בחברה הדתית, שבנינו בתים והקמנו משפחות, שזכינו באהבה ובתמיכה, יודעים וחשים שגם בקרב הקהילות הדתיות בהן גדלנו, ישנם ניצנים הולכים וגדלים של קבלה וסובלנות כלפינו וכלפי הקהילה הלהט"בית, וכי ישנם רבים מקרב הציבור הדתי המאמינים כי גם לנו יש מקום בו כשווים", עוד נכתב. "השנים האחרונות הוכיחו כי ניתן לחיות חיים המשלבים זהות דתית ולהט"בית, וכי יש מקום לכולנו גם בעולמה של תורה". החתומים על המכתב קראו "לדחות את הרוח החשוכה והמפלגת העולה מן המכתב".