תיירים ישראלים שטיסתם מכריתים בוטלה, חדשות עשר

בעקבות תקלה במטוס: 150 ישראלים תקועים במשך יומיים בכרתים

מטוס של חברת "בלו בירד" שב אמש על עקבותיו לאחר ההמראה, ועשרות הנוסעים שוכנו בבתי מלון וישובו לארץ רק מחר. "לא עדכנו אותנו בשום פרט, לא היה לנו עם מי לדבר"

150 ישראלים תקועים מאתמול באי כרתים שביוון עקב תקלה במטוס של חברת "בלו בירד" שעליו היו אמורים להמריא בחזרה לביתם.

הנוסעים המריאו כמתוכנן אתמול בערב (ראשון), אך לאחר ההמראה נידף ריח דלק במטוס ולכן הוחלט לחזור בחזרה לנמל התעופה שבאי. כתוצאה מחוסר תקינות המטוס בוטלה הטיסה, והנוסעים שוכנו בבתי מלון באזור. מחר מתוכננת טיסת החזרה של כלל הנוסעים, אך רבים מהם זועמים על ההתנהלות ותוהים מדוע לא הושבו לישראל מוקדם יותר.

מיטל מזרחי, אחת הנוסעות שנאלצו להישאר בכריתים, אמרה כי "בעקבות התקלה אני וחבר שלי מפסידים שני ימי עבודה, ומשום שאנחנו סטודנטים, אלו ימים שאנחנו לא יכולים גם לנצל ללמידה". משפחת אליהו, שגם היו אמורים לטוס בחזרה לישראל, סיפרו על רגעי האימה בטיסה ששבה על עקבותיה. "אחרי ההמראה היו רעשים איומים במטוס, ובנחיתה הייתה בלימה פתאומית וחזקה. יש לנו חרדות לעלות לטיסה שוב - האם המטוס תקין או לא הפעם והאם סידרו את התקלה".

צור אוליאניצקי, נוסע נוסף שתקוע באי, הוסיף: "לא עדכנו אותנו בשום פרט, לא היה לנו עם מי לדבר. הכול היה באלגן". לדבריו, "חיכינו בנמל למעלה משבע שעות ולא הציעו לנו אפילו שתייה או אוכל. פשוט עמדנו בנמל תעופה בלי לדעת". עוד ציין כי גם בתי המלון שבהם שוכנו היו ברמה ירודה. "שמו אותנו בבתי מלון שהיה בהם ריח של עובש והביאו אוכל לא כשר".

 תיירים ישראלים שטיסתם מכריתים בוטלה
 

תיירים ישראלים שטיסתם מכריתים בוטלה (חדשות עשר)

 

חברת "קווי חופשה", שארגנה את החופשה, מסרה בתגובה כי "המטוס יתוקן עד מחר והנוסעים יוחזרו לארץ. חברת התעופה 'בלו בירד' רואה בבטיחות הטיסה ערך עליון. כמו כן, נעשו מאמצים בחיפוש אחר מטוס חלופי, אך מאחר שמדובר בשיא הקיץ, כל המטוסים בפעילות מלאה״.