פרקליטו של ברושי לחדשות עשר: "התלונות אינן אמיתיות"

עו"ד אילן בומבך טוען שמרשו מעולם לא הטריד מינית, וכי הפרסום בנושא שקרי • מוקדם יותר פנה במכתב לאבי גבאי: "חזור בך מההשעיה והתנצל או שאנקוט הליכים משפטיים נגדך"

פרקליטו של ח"כ אילן ברושי, עו"ד אילן בומבך, חזר היום (שני) על הטענה שמרשו לא הטריד מינית, וטען שהתלונות אינן אמיתיות.

"ברושי ידבר בימים הקרובים, כרגע הוא לא חושב שצריך לדבר", אמר בומבך ל"חמש עם רפי רשף". "כשדיברתי איתו הוא נשמע כעוס, רוגז, כואב. נגרמו לו הרבה צער ועוגמת נפש בגלל פרסום שקרי. מדובר במתלוננת שכבשה תלונה, אנונימית. איננו יודעים מי זאת. למה לא הגישו בזמן אמת? מה קרה עכשיו?".

 עו"ד אילן בומבך
 

עו"ד אילן בומבך (חדשות עשר)

 

"בגלל שהוא איש פוליטי יכולות לצוץ תלונות. למיטב ידיעתי אין אף תלונה אמיתית, ולמיטב ידיעתי הוא מעולם לא הטריד מינית", אמר עורך דינו של ברושי. לשאלה האם הוא תמיד חייב להאמין ללקוחו, אמר ברושי שלא. "במקרה הזה אני עושה לו חקירה נגדית משלי, ואז אני רואה ומשתכנע אם האיש ראוי לייצוג. הוא שידר אמינות רבה".

מוקדם יותר פנה בומבך במכתב ליו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, על רקע החלטתו להשעות את ברושי מפעילות במפלגה: "מי שמך לכנותו עבריין מין?", שאל. על ההחלטה כתב "פעולתך נעשתה בחוסר סמכות מובהק. חזור בך מההשעיה והתנצל עד שעה 21:00 - או שאנקוט הליכים משפטיים נגדך".

בומבך כתב כי המכתב הגיע בעקבות ציוצו של גבאי בטוויטר אמש, שבו כתב יו"ר המחנ"צ כי "שוחחתי הערב עם ח"כ ברושי והודעתי לו על השעייתו לאלתר מפעילות במפלגה, ודרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש מהכנסת. אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת".

 
 
 
 ח"כ איתן ברושי
 

ח"כ איתן ברושי (חדשות עשר )

 

בומבך כתב במכתב כי ההחלטה של גבאי "מהווה הפרה של חוקת המפלגה, כיוון שחרג מסמכותו כיוון שרק מזכ"ל המפלגה ומזכירות סניף המפלגה אליך משתייך ברושי רשאים להשעותו". בומבך הוסיף כי סיבה נוספת שגורמת להשעיה להיות בלתי חוקית נוגעת לכך ש"סמכות ההשעיה יכולה להיות מופעלת רק לאחר שימוע, אלא שלא ניתנה לברושי אפשרות להשמיע את טענותיו".

פרקליטו של  חבר הכנסת כתב כי ברושי הוא "חבר מפגלת העבודה מזה עשרות שנים ונדהים לחלוטין ממעשיו של גבאי אתמול, מחוסר הסמכות הזועק ומחוסר האנושית הבוטה". כמו כן, הוסיף כי ברושי "ביקש להדגיש בפניך את אכזבתו האישית ממך. בתור מי שרוממות שלטון החוק בפיו ובמעשיו היה מצופה ממך, כי לא תרוץ לתקשורת ולרשתות החברתיות ותוציא להורג את שמו הטוב. ייתכן שקיבלת עצה גרועה מחבר, ואולם המעשה שעשית הינו חמור ביותר.

עוד נכתב בפנייה לגבאי כי "החלטת לשמש שופט, חבר מושבעים ולבסוף – תליין. מדובר בלא יותר ממשפט שדה חפוז ומביש, שאתה הוא מי שחתום עליו, לאורך ולרוחב".

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי
 

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי (חדשות עשר)

 

בתוך כך, איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית מסר כי הגיע אליו מידע לפיו ישנם מקרים נוספים שנוגעים לח"כ ברושי.

משדולת הנשים בישראל נמסר בתגובה להתפתחויות בפרשה: ״התלונה שהתפרסמה אתמול נגד ח״כ איתן ברושי מתארת תקיפה מינית, והעדויות הנוספות שמגיעות למרכזי הסיוע מעלות חשש לדפוס התנהגות פסול ביותר. ברושי כמובן זכאי להגן על חפותו, אבל איש ציבור לא יכול להמשיך לשבת בכנסת ישראל בזמן שיש נגדו האשמות כל כך חמורות. טוב עשו במחנה הציוני שהשעו את ברושי מכל תפקידיו בכנסת, ואנחנו מצפות שחבר הכנסת ברושי יישא באחריות ויתפטר לאלתר״.

מוקדם יותר הגיב ברושי, שנטען כי תקף מינית לפני 15 שנים, לראשונה בקולו לפרשה ואמר בשיחה עם חדשות עשר הבוקר כי השעייתו מפעילות במפלגה, עליה החליט גבאי, "לא תופסת משפטית". עוד הוסיף כי "אין שום השעיה ואין שום משפטית", וכי "אין כנסת גם עכשיו. זה סתם". עוד אמר ח"כ ברושי כי גבאי לא שאל אותו בנוגע לתקרית שנחשפה אתמול בחדשות עשר.

אתמול לאחר פרסום חדשות עשר כי גבאי קיבל מכתב שנשלח אליו מאישה שטוענת שהותקפה מינית על ידי ח"כ ברושי לפני 15 שנה, אמר יו"ר המחנה הציוני: "דרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש מהכנסת. אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת". עוד הוסיף כי "לא נסבול התנהגות שכזו, שסותרת כל ערך של כבוד בסיסי כלפי נשים". ח"כ ברושי מסר אתמול בתגובה לפרסום: "אין לי שום כוונה להתפטר, לא עשיתי כלום".

בקרוב יתחיל יו"ר סיעת המחנה הציוני, ח"כ יואל חסון, בהליך הדחתו של ברושי מתפקידו במפלגה. חסון צפוי להוציא את ברושי מוועדות הכנסת בהן הוא חבר, למנוע ממנו להגיש חוקים כחלק מהמכסה הסיעתית ולא לאפשר לו לנאום במליאת הכנסת. כיוון שכעת נמצאת הכנסת בפגרת קיץ, יפעלו גורמים במפלגה כדי למנוע את הופעתו של ברושי בכנסים חיצוניים, בהם הוא מייצג את המפלגה.

בעקבות הפרסום, קראו חברות וחברי כנסת להתפטרותו של ח"כ ברושי. "אני קוראת לגבאי ולבני להודיע לח"כ ברושי שהסתיימה חברותו בוועדות הכנסת ולהטיל עליו סנקציות אם לא יתפטר. אפס סבלנות להטרדות ותקיפה מינית. זו הדרך היחידה", מסרה ח"כ סתיו שפיר. ח"כ מרב מיכאלי קראה לברושי לסיים את דרכו בכנסת: ״זאת עדות על פגיעה מינית. ח"כ איתן ברושי שמואשם בה, צריך ללכת".