אילון שנהרג בתאונה הובא למנוחות; אביו: אתה לא ילד של מוות

עשרות בני אדם ליוו את אילון שלו-אמסלם שנהרג ביום שישי בתאונת דרכים בת"א. אביו קובי ספד לו: "הלב שלי מתפוצץ. הראש מסרב להאמין". אמו דקלה: "זה היה הסיוט שלי תמיד"

דרכו האחרונה: אילון שלו-אמסלם, הנער בן ה-13 שנהרג ביום שישי בתאונת דרכים בתל אביב, הובא למנוחות היום (ראשון) בבית העלמין בקריית שאול.

אביו קובי ספד לו: "הלב שלי מתפוצץ, הראש מסרב להאמין, אתה ילד של החיים, לא ילד של מוות. אתה הילד שלי, הבכור שלי, אין נחמה. הכיצד? ילד כמוך? אוהב, כובש, החיוך שלך ממיס לבבות. נסיך שלי, קראתי לך בני היקר". אמו דקלה אמרה בקול שבור: "כל כך פחדתי מהסיוט הזה, בדיוק כזה. שתלך בכביש, ברחוב וידרסו אותך. לא יודעת למה, אבל זה היה הסיוט שלי תמיד והסיוט הזה הפך למציאות".

 הלוויתו של אילון שלו-אמסלם
 

הלוויתו של אילון שלו-אמסלם(חדשות עשר )

 

קודם לכן, הוריו של אלי בר זכאי, הנהג החשוד בדריסתו למוות של אילון, כתבו במכתב ששלחו להוריו של הנער כי החליטו "להקים עמותה לעילוי נשמתו של הנער שתיקרא 'נר אילון'". הוריו של הנהג כתבו כי "אנחנו לא מסוגלים לעכל את האסון הנורא. מאז התאונה אנחנו לא מצליחים לעצום עין וחשים שעולמנו חרב". לדבריהם, הנהג החשוד "בטראומה קשה וממרר בבכי". במקביל, בית המשפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו של הנהג עד ליום שלישי. במכתב כתבו ההורים כי "העמותה תספק עזרה לנזקקים בתחומים שונים". כמו כן, החליטה המשפחה "לקרוא פרקי משניות לעילוי נשמתו של הנער במשך כל השנה". ההורים כתבו כי הם "מקווים שבכך המשפחה היקרה תמצא נחמה והצער הנורא יפוג במעט".

 
 

בבדיקת הנשיפון של בר זכאי, נמדדו למעלה מ-600 מיקרוגרם אלכוהול לליטר אוויר נשוף. תוצאה של 280 מיקרוגרם ומעלה מהווה תנאי סף לשכרות. יש לציין כי לפי הפסיקה, בבדיקת נשיפון מתחשבים באחוז סטייה מרבי של 20 אחוזים אך במקרה הנוכחי, הדבר לא רלוונטי לאור התוצאה הגבוהה.

עורך דין אילון אורון, סנגורו של אלי בר זכאי, החשוד בדריסתו של הנער טען בדיון בתוכנית "בוקר אור" כי "המעשה שבו חשוד הלקוח שלי כולל בתוכו תוצאה נוראית שהוא ייקח איתו כל חייו, אבל עושים לו לינץ' תקשורתי". לדברי אורון, "המשפט לא צריך להיות באולפני הטלוויזיה, אלא בבית משפט. הוא לא סירב להיבדק והוא לא היה שיכור. עשו לו בדיקת מאפיינים, כולל הליכה על קו ישר, והוא עבר אותה בהצלחה".

   אלי בר זכאי, אילון שלו-אמסלם
 

אלי בר זכאי, אילון שלו-אמסלם ( תיעוד מבצעי מדא, באדיבות המשפחה)

 

מאשה פלומנבאום, סבתו של אילון, אמרה בשיחה עם חדשות עשר כי מבחינתה "לא מדובר בתאונת דרכים אלא במגה פיגוע" וכי "הנהג הוא רוצח שלקח כלי משחית בידו ופגע בצורה נוראית".

 הלוויתו של אילון שלו-אמסלם
 

זרים על קברו של אילון שלו-אמסלם (חדשות עשר )

 

פלומנבאום הוסיפה כי "התנאים באזור התאונה מעולים ואין שום סיבה לעשות שם תאונה. יש שלושה מסלולים, אין סיכוי להסתנוור ולא היה שום צינור שהתפוצץ. כל עוד אתה נהג מהיישוב וראשך צלול זו אמורה להיות דרך נפלאה, אך אם אתה נוהג כשדמך מהול בסמים ואלכוהול אתה הופך לרוצח". כמו כן, סיפרה על החלטתו של נכדה להישאר בישראל ולא להצטרף למשפחתו בנסיעתה לתאילנד: "כשהם תכננו את החופשה שלהם הוא ביקש להישאר בארץ כדי לבלות עם חבריו. גם כששאלתי אותו אחרי שבוע אם הוא רוצה להצטרף אליהם הוא סירב ואמר שהוא נהנה מאוד".

 הלוויתו של אילון שלו-אמסלם
 

הלוויתו של אילון שלו-אמסלם (חדשות עשר )