הורי הנהג הדורס מת"א: "לא מעכלים את האסון, בננו בטראומה קשה"

במכתב למשפחת הנער ההרוג נכתב: "החלטנו להקים עמותה לזכרו של אילון, מקווים שמשפחתו תמצא נחמה והצער הנורא יתפוגג במעט" • ביהמ"ש האריך את מעצרו של הנהג ביומיים

הוריו של אלי בר זכאי, הנהג החשוד בדריסתו למוות של אילון שלו אמסלם בתל אביב בסוף השבוע האחרון, כתבו במכתב ששלחו להוריו של הנער כי החליטו "להקים עמותה לעילוי נשמתו של הנער שתיקרא 'נר אילון'". הוריו של הנהג כתבו כי "אנחנו לא מסוגלים לעכל את האסון הנורא. מאז התאונה אנחנו לא מצליחים לעצום עין וחשים שעולמנו חרב". לדבריהם, הנהג החשוד "בטראומה קשה וממרר בבכי". במקביל, בית המשפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו של הנהג עד ליום שלישי.

במכתב כתבו ההורים כי "העמותה תספק עזרה לנזקקים בתחומים שונים". כמו כן, החליטה המשפחה "לקרוא פרקי משניות לעילוי נשמתו של הנער במשך כל השנה". ההורים כתבו כי הם "מקווים שבכך המשפחה היקרה תמצא נחמה והצער הנורא יפוג במעט".

 
 
 
 אלי בר זכאי, החשוד בדריסה למוות של אילון שלו-אמסלם
 

אלי בר זכאי, החשוד בדריסה למוות של אילון שלו-אמסלם (חדשות עשר )

 

בבדיקת הנשיפון של בר זכאי, נמדדו למעלה מ-600 מיקרוגרם אלכוהול לליטר אוויר נשוף. תוצאה של 280 מיקרוגרם ומעלה מהווה תנאי סף לשכרות. יש לציין כי לפי הפסיקה, בבדיקת נשיפון מתחשבים באחוז סטייה מרבי של 20 אחוזים אך במקרה הנוכחי, הדבר לא רלוונטי לאור התוצאה הגבוהה.

עורך דין אילון אורון, סנגורו של אלי בר זכאי, החשוד בדריסתו של הנער טען בדיון בתוכנית "בוקר אור" כי "המעשה שבו חשוד הלקוח שלי כולל בתוכו תוצאה נוראית שהוא ייקח איתו כל חייו, אבל עושים לו לינץ' תקשורתי". לדברי אורון, "המשפט לא צריך להיות באולפני הטלוויזיה, אלא בבית משפט. הוא לא סירב להיבדק והוא לא היה שיכור. עשו לו בדיקת מאפיינים, כולל הליכה על קו ישר, והוא עבר אותה בהצלחה".

הלוויתו של שלו אמסלם, בן 13, נערכה בצהריים בבית העלמין האזרחי בקרית שאול. בשעות הבוקר כונסה בבית הספר "אליאנס" שבו למד אספת הורים, תלמידים וצוותים מקצועיים.

אילון שלו אמסלם, הילד שנדרס למוות בתל אביב
 

אילון שלו אמסלם, הילד שנדרס למוות בתל אביב (באדיבות המשפחה)

 

מאשה פלומנבאום, סבתו של הנער אילון שלו-אמסלם בן ה-13 שנהרג בתאונת הדרכים בלילה שבין חמישי לשישי, אמרה בשיחה עם חדשות עשר כי מבחינתה "לא מדובר בתאונת דרכים אלא במגה פיגוע" וכי "הנהג הוא רוצח שלקח כלי משחית בידו ופגע בצורה נוראית".

פלומנבאום הוסיפה כי "התנאים באזור התאונה מעולים ואין שום סיבה לעשות שם תאונה. יש שלושה מסלולים, אין סיכוי להסתנוור ולא היה שום צינור שהתפוצץ. כל עוד אתה נהג מהיישוב וראשך צלול זו אמורה להיות דרך נפלאה, אך אם אתה נוהג כשדמך מהול בסמים ואלכוהול אתה הופך לרוצח".

סבתו של שלו-אמסלם, סיפרה על החלטתו של נכדה להישאר בישראל ולא להצטרף למשפחתו בנסיעתה לתאילנד: "כשהם תכננו את החופשה שלהם הוא ביקש להישאר בארץ כדי לבלות עם חבריו. גם כששאלתי אותו אחרי שבוע אם הוא רוצה להצטרף אליהם הוא סירב ואמר שהוא נהנה מאוד".

עידן לניאדו, חברו של שלו-אמסלם, סיפר כי "אילון היה ילד מאוד חברותי, תמיד רצה להיות עם חברים. בבוקר קמתי, ואימא שלי התקשרה וסיפרה לי מה קרה. לא ידעתי כל כך איך להגיב. בחיים שלי לא חשבתי שזה יקרה לחבר כמו אילון. עד עכשיו אני לא מעכל".

 זירת התאונה בתל אביב שבה נהרג נער בן 13
 

זירת התאונה בתל אביב שבה נהרג נער בן 13(תיעוד מבצעי מד"א)

 

התאונה התרחשה בלילה שבין חמישי לשישי, לאחר שבר זכאי שנסע ברחוב ש"י עגנון, המשיך ישר במקום לפנות שמאלה לרחוב אבן גבירול ופגע בשני נערים שהמתינו לחצות את הכביש, אחד מהם שלו אמסלם. צוות מגן דוד אדום שהגיע לזירת התאונה העניק לנערים טיפול רפואי ופינה אותם לבית החולים איכילוב. אחד הנערים פונה במצב אנוש עם פגיעה רב-מערכתית, ולאחר כשעתיים נקבע מותו בבית החולים. הנער השני פונה עם חבלה בחזהו.