18 שנות מאסר לפלסטיני שהרג את החקלאי דוד בר קפרא ב-2015

בית המשפט גזר עונש מאסר ממושך על עלאא דאר עאסי, שהורשע באפריל האחרון בהריגת בר קפרא בכרם שלו בשפלה. בכתב האישום נקבע כי המניע היה פלילי - ולא לאומני

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (ראשון) 18 שנות מאסר בפועל על עלאא דאר עאסי, בגין הריגתו של החקלאי דוד בר קפרא ב-2015. עאסי, בן 25 מבית לקיא שבגדה המערבית, הורשע בחודש אפריל האחרון בהריגת בר קפרא בכרם שבבעלותו במושב פדיה, שבאזור השפלה.

כחודש לאחר האירוע, כתב האישום הוגש נגד עאסי וכן נגד בן דודו, מוג'אהד עאסי בן ה-24, בגין עבירת רצח, אולם בהמשך, כאמור, שונתה העבירה נגד עלאא. דינו של מוג'אהד ייגזר בהמשך. בר קפרא נמצא בכרם כשהוא פצוע באורח אנוש. הוא הועבר לבית החולים אך לאחר זמן קצר נקבע מותו. מכתב האישום עולה כי המניע שהוביל את השניים, שוהים בלתי חוקיים, היה פלילי ולא לאומני.

 

עוד על פי כתב האישום, בני הדודים הגיעו בשעות הבוקר המוקדמות לכרם שבבעלות בר קפרא וחיכו לו. לאחר שראו אותו משלים עסקה למכירת ענבים הם התקרבו אליו. בחקירתם סיפרו כי הניחו שיש ברשותו כסף מזומן רב, בעקבות העסקה. הם דרשו מבר קפרא כי יביא להם את הכסף שברשותו, אך הוא סירב וקרא להם "גנבים". אחד מהם חסם את פיו עם חתיכת בד ואז הם החלו להכות אותו באגרופים, בעיטות ומקלות שהיו במקום. בר קפרא נפל לארץ בשלב מסוים ולא הצליח להגן על עצמו.

לאחר שהוא נפל, שפך עליו אחד מהם חומר הדברה מסוכן שהיה במקום ובר קפרא איבד את ההכרה. בשלב זה השניים חיפשו בכיסיו אחר הכסף ששיערו שיהיה עליו, אך לא מצאו דבר מלבד צרור מפתחות. הם הניחו עליו מזרון, השאירו אותו במקום כשהוא פצוע באורח קשה מאוד ונמלטו מבלי להזעיק עזרה.