סבתו של הנער שנהרג בת"א: "זאת לא תאונה - אלא מגה פיגוע"

מאשה פלומנבאום אמרה כי "הנהג הוא רוצח שלקח כלי משחית ופגע בצורה נוראית". עו"ד של החשוד בדריסתו של אילון בן ה-13 אמר כי "עושים לנהג לינץ', הוא לא היה שיכור"

התאונה הקטלנית בתל אביב: מאשה פלומנבאום, סבתו של הנער אילון שלו-אמסלם בן ה-13 שנהרג בתאונת הדרכים בלילה שבין חמישי לשישי, אמרה היום (ראשון) בשיחה עם חדשות עשר כי מבחינתה "לא מדובר בתאונת דרכים אלא במגה פיגוע" וכי "הנהג הוא רוצח שלקח כלי משחית בידו ופגע בצורה נוראית".

פלומנבאום הוסיפה כי "התנאים באזור התאונה מעולים ואין שום סיבה לעשות שם תאונה. יש שלושה מסלולים, אין סיכוי להסתנוור ולא היה שום צינור שהתפוצץ. כל עוד אתה נהג מהיישוב וראשך צלול זו אמורה להיות דרך נפלאה, אך אם אתה נוהג כשדמך מהול בסמים ואלכוהול אתה הופך לרוצח".

 
 
 

סבתו של שלו-אמסלם, סיפרה על החלטתו של נכדה להישאר בישראל ולא להצטרף למשפחתו בנסיעתה לתאילנד: "כשהם תכננו את החופשה שלהם הוא ביקש להישאר בארץ כדי לבלות עם חבריו. גם כששאלתי אותו אחרי שבוע אם הוא רוצה להצטרף אליהם הוא סירב ואמר שהוא נהנה מאוד".

עידן לניאדו, חברו של שלו-אמסלם, סיפר כי "אילון היה ילד מאוד חברותי, תמיד רצה להיות עם חברים. בבוקר קמתי, ואימא שלי התקשרה וסיפרה לי מה קרה. לא ידעתי כל כך איך להגיב. בחיים שלי לא חשבתי שזה יקרה לחבר כמו אילון. עד עכשיו אני לא מעכל".

אילון שלו אמסלם, הילד שנדרס למוות בתל אביב
 

אילון שלו אמסלם, הילד שנדרס למוות בתל אביב (באדיבות המשפחה)

 

עורך דין אילון אורון, סנגורו של אלי בר זכאי, החשוד בדריסתו של הנער טען בדיון בתוכנית "בוקר אור" כי "המעשה שבו חשוד הלקוח שלי כולל בתוכו תוצאה נוראית שהוא ייקח איתו כל חייו, אבל עושים לו לינץ' תקשורתי". לדברי אורון, "המשפט לא צריך להיות באולפני הטלוויזיה, אלא בבית משפט. הוא לא סירב להיבדק והוא לא היה שיכור. עשו לו בדיקת מאפיינים, כולל הליכה על קו ישר, והוא עבר אותה בהצלחה".

הנהג החשוד יובא בשעות הצהריים לבית המשפט המחוזי בתל אביב לצורך דיון בנוגע להארכת מעצרו. בבדיקת הנשיפון של בר זכאי, נמדדו למעלה מ-600 מיקרוגרם אלכוהול לליטר אוויר נשוף. תוצאה של 280 מיקרוגרם ומעלה מהווה תנאי סף לשכרות. יש לציין כי לפי הפסיקה, בבדיקת נשיפון מתחשבים באחוז סטייה מרבי של 20 אחוזים אך במקרה הנוכחי, הדבר לא רלוונטי לאור התוצאה הגבוהה.

בתוך כך, הלוויתו של שלו אמסלם, בן 13, תתקיים ב-15:00 בבית העלמין האזרחי בקרית שאול. בשעות הבוקר כונסה בבית הספר "אליאנס" שבו למד אספת הורים, תלמידים וצוותים מקצועיים.

אילון הוא בנו של קובי אמסלם, לשעבר הממונה על השכר במשרד האוצר, ושל דקלה. הוריו קיבלו את הבשורה בעת חופשה בתאילנד. אילון ביקש שלא להצטרף לחופשה המשפחתית עם הוריו, כדי להישאר עם חבריו ועם בן משפחה קרוב בארץ.

הרכב שפגע בשני הנערים בתל אביב
 

הרכב שפגע בשני הנערים בתל אביב (תיעוד מבצעי מד"א)

 

מקורבי משפחת אמסלם מסרו כי "המשפחה, דקלה, קובי והבנות, שרויה בהלם עמוק ובאבל כבד מנשוא נוכח הטרגדיה האיומה שפקדה אותם עם הריגתו של בנם. המשפחה מזועזעת והמומה מהתנהגותו של הנהג הדורס אשר לא לקח אחריות על מעשיו, סרב לשתף פעולה, לא היה מוכן למסור בדיקות דם ואף העמיד קו הגנה בדוי ותלוש מהמציאות שאינו עולה בקנה אחד עם העובדות והמידע שנאספו עד כה. למשפחה אמון מלא בפרקליטות ובמערכת אכיפת החוק שתדע לטפל בעניין באופן מקצועי וראוי".

התאונה התרחשה בלילה שבין חמישי לשישי, לאחר שבר זכאי שנסע ברחוב ש"י עגנון, המשיך ישר במקום לפנות שמאלה לרחוב אבן גבירול ופגע בשני נערים שהמתינו לחצות את הכביש, אחד מהם שלו אמסלם. צוות מגן דוד אדום שהגיע לזירת התאונה העניק לנערים טיפול רפואי ופינה אותם לבית החולים איכילוב. אחד הנערים פונה במצב אנוש עם פגיעה רב-מערכתית, ולאחר כשעתיים נקבע מותו בבית החולים. הנער השני פונה עם חבלה בחזהו.