הבדיקה הראתה: רמת האלכוהול של הנהג הדורס בת"א - פי 10 מהמותר

בבדיקת הנשיפון של אלי בר זכאי נמדדו למעלה מ-600 מיקרוגרם אלכוהול לליטר אוויר נשוף. משפחת הנער שנהרג: "מזועזעים והמומים מהתנהגות הנהג הדורס"

התאונה הקטלנית בתל אביב: בבדיקת הנשיפון של אלי בר זכאי, הנהג שדרס למוות נער בן 13 ופצע נער נוסף שלשום (שישי) נמדדו למעלה מ-600 מיקרוגרם אלכוהול לליטר אוויר נשוף. תוצאה של 280 מיקרוגרם ומעלה מהווה תנאי סף לשכרות. עבור נהג צעיר מתחת לגיל 24 תתקבל תוצאה עד 50 מיקרוגרם אלכוהול. יש לציין כי לפי הפסיקה, בבדיקת נשיפון מתחשבים באחוז סטייה מרבי של 20 אחוזים אך במקרה הנוכחי, הדבר לא רלוונטי לאור התוצאה הגבוהה.

בהמשך, בר זכאי הכשיל בזירה את בדיקת הינשוף שעבר וסירב לעבור בדיקת דם. עצם הסירוב הופך אוטומטית להודאה בעבירה של נהיגה בשכרות. בדיון להארכת מעצרו, קבע השופט כי הוא ישוחרר למעצר בית אולם המשטרה ערערה על החלטה זו ושחרורו עוכב עד מחר.

מוקדם יותר הותר לפרסום כי הנער שנהרג בתאונה הוא אילון שלו-אמסלם, תושב תל אביב. אילון הוא בנו של קובי אמסלם, לשעבר הממונה על השכר במשרד האוצר, ושל דקלה. הוריו קיבלו את הבשורה בעת חופשה בתאילנד, ונחתו לפני זמן קצר בישראל. אילון ביקש שלא להצטרף לחופשה המשפחתית עם הוריו, כדי להישאר עם חבריו ועם בן משפחה קרוב בארץ. הלוויתו תתקיים היום, בשעה 15:00, בבית העלמין האזרחי בקריית שאול

מקורבי משפחת אמסלם מסרו כי "המשפחה, דקלה, קובי והבנות, שרויה בהלם עמוק ובאבל כבד מנשוא נוכח הטרגדיה האיומה שפקדה אותם עם הריגתו של בנם. המשפחה מזועזעת והמומה מהתנהגותו של הנהג הדורס אשר לא לקח אחריות על מעשיו, סרב לשתף פעולה, לא היה מוכן למסור בדיקות דם ואף העמיד קו הגנה בדוי ותלוש מהמציאות שאינו עולה בקנה אחד עם העובדות והמידע שנאספו עד כה. למשפחה אמון מלא בפרקליטות ובמערכת אכיפת החוק שתדע לטפל בעניין באופן מקצועי וראוי".

 
 
 
אילון שלו אמסלם, הילד שנדרס למוות בתל אביב
 

אילון שלו אמסלם, הילד שנדרס למוות בתל אביב (באדיבות המשפחה)

ורדה כגן, מנהלת אליאנס, בית הספר בו למדו אילון וחברו שנפצע, הודיעה כי הציעה לתלמידי המוסד להגיע היום לפגישה עם הצוות: "כל הילדים בשכבה בהלם. אנחנו באמצע חופשה. ביום שישי שלחנו הודעה מסודרת לילדים והצענו להם להגיע ביום ראשון לבית הספר. נפתח את שערי בית הספר בשעה 10:00 כדי לחלוק את הכאב ביחד עם כולם. אילון סיים לאחרונה את לימודיו בכיתה ז' בבית הספר. זו חטיבה ולכן זו הייתה שנתו הראשונה שם. בזכות שהוא היה ילד חברתי וחברותי אז גם אני הכרתי אותו וכמוני עוד המון ילדים מהשכבה, היו לו יכולות מנהיגות, ילד מאוד נבון ואינטילגנטי. הילדים המומים", אמרה.

התאונה התרחשה בלילה שבין חמישי לשישי, לאחר שבר זכאי שנסע ברחוב ש"י עגנון המשיך ישר במקום לפנות שמאלה לרחוב אבן גבירול ופגע בשני נערים שהמתינו לחצות את הכביש. צוות מגן דוד אדום שהגיע לזירת התאונה העניק לנערים טיפול רפואי ופינה אותם לבית החולים איכילוב. אחד הנערים פונה במצב אנוש עם פגיעה רב-מערכתית, ולאחר כשעתיים נקבע מותו בבית החולים. הנער השני פונה עם חבלה בחזהו.

חובשי מגן דוד אדום אהרון פישר ושלום קליין, שהגיעו לזירת התאונה, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו את הרכב עם השמשה המנופצת והפגיעות בחלקו הקדמי על המדרכה. במרחק של מספר מטרים ממנו שכב על הכביש נער כבן 13 בהכרה. תוך כדי הבדיקה הראשונית ביצענו סריקה בזירה ובמרחק רב איתרנו פצוע נוסף כשהוא ללא דופק וללא נשימה וסובל מפגיעה רב מערכתית קשה, מיד התחלנו להעניק לו טיפול רפואי מציל חיים והוא פונה האמבולנס לבי"ח תוך כדי פעולות החייאה. הפצוע ששכב על הכביש פונה גם כן כעבור מספר דקות כשמצבו בינוני והוא סובל מפציעות בפלג גופו העליון".