הנער שנהרג מפגיעת רכב בת"א: אילון שלו-אמסלם בן ה-13

אילון ביקש שלא להצטרף אל הוריו לחופשה משפחתית בתאילנד, שקיבלו שם את הבשורה ונחתו לפני זמן קצר בישראל • הנהג הפוגע חשוד שהיה תחת השפעת אלכוהול

הותר לפרסום: בן ה-13 שנהרג אתמול (שישי) בתאונת הדרכים בתל אביב הוא אילון שלו-אמסלם, תושב תל אביב. רכב בו לפי החשד נהג אדם שיכור פגע בו ובנער נוסף שהמתינו לחצות את הכביש.

אילון הוא בנו של קובי אמסלם, לשעבר הממונה על השכר במשרד האוצר, ושל דקלה. הוריו קיבלו את הבשורה בעת חופשה בתאילנד, ונחתו לפני זמן קצר בישראל. אילון ביקש שלא להצטרף לחופשה המשפחתית עם הוריו, כדי להישאר עם חבריו ועם בן משפחה קרוב בארץ. טרם נמסרו פרטים לגבי מועד הלווייתו.

 זירת התאונה בתל אביב שבה נהרג נער בן 13
 

זירת התאונה בתל אביב שבה נהרג אילון(תיעוד מבצעי מד"א )

 
 
 

מחקירת התאונה עלה כי אלי בר זכאי, הנהג הפוגע, היה תחת השפעת אלכוהול. בדיקת הנשיפון שנעשתה במסגרת החקירה העלתה כי בר זכאי, צעיר בן 23, היה שיכור. בהמשך, הוא סירב לעבור בזירה בדיקת ינשוף. אתמול, בדיון להארכת מעצרו, קבע השופט כי הוא ישוחרר למעצר בית אולם המשטרה ערערה על החלטה זו ושחרורו עוכב עד ליום ראשון.

התאונה התרחשה בלילה שבין חמישי לשישי, לאחר שבר זכאי שנסע ברחוב ש"י עגנון המשיך ישר במקום לפנות שמאלה לרחוב אבן גבירול ופגע בשני נערים שהמתינו לחצות את הכביש. צוות מגן דוד אדום שהגיע לזירת התאונה העניק לנערים טיפול רפואי ופינה אותם לבית החולים איכילוב. אחד הנערים פונה במצב אנוש עם פגיעה רב-מערכתית, ולאחר כשעתיים נקבע מותו בבית החולים. הנער השני פונה עם חבלה בחזהו.

חובשי מד"א אהרון פישר ושלום קליין, שהגיעו לזירת התאונה, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו את הרכב עם השמשה המנופצת והפגיעות בחלקו הקדמי על המדרכה. במרחק של מספר מטרים ממנו שכב על הכביש נער כבן 13 בהכרה. תוך כדי הבדיקה הראשונית ביצענו סריקה בזירה ובמרחק רב איתרנו פצוע נוסף כשהוא ללא דופק וללא נשימה וסובל מפגיעה רב מערכתית קשה, מיד התחלנו להעניק לו טיפול רפואי מציל חיים והוא פונה האמבולנס לבי"ח תוך כדי פעולות החייאה. הפצוע ששכב על הכביש פונה גם כן כעבור מספר דקות כשמצבו בינוני והוא סובל מפציעות בפלג גופו העליון".