"הצילו, יש מחבל מתחת לבית": השיחה למשטרה מזירת הפיגוע באדם

בשיחה שהגיעה לידי חדשות עשר, תושבת המקום הזעיקה את המשטרה, המוקדנית ניסתה להרגיעה: "איך את יודעת שמדובר במחבל?". קריאות "זוזו, הוא מחבל" נשמעו בצילומי האבטחה

  • פורסם ב:
  • 27/07/2018 19:46
  • |
  • עודכן ב:
  • 28/07/2018 00:09
  • |
  • כתבים:
  • יוסי אלי

יומיים לאחר הפיגוע בהתנחלות אדם, שבו נרצח יותם עובדיה ושניים נוספים נפצעו, פורסמה אמש (שישי) בחדשות עשר השיחה הראשונית למוקד המשטרה של אחת מתושבות המקום שנכחה בזירה. "הצילו, יש לי מחבל מתחת לבית, אני גרה ביישוב אדם ברחוב סביון", צעקה האישה. מוקדנית המשטרה ניסתה להרגיע אותה ושאלה "איך את יודעת שמדובר במחבל?". כמו כן, פורסמו גם הקלטות ממצלמות האבטחה ביישוב, בהן נשמעים קולות ירי וצעקות "תזמינו משטרה", "זוזו הוא מחבל" ו"תרחיקו את הילדים".

עדן נדב, שהתקשרה אמש למוקד המשטרה, סיפרה בחדשות עשר על הרגעים הדרמטיים: "שבכתי בחדרי ושמעתי צעקות. זה לא נדיר שיש צעקות ביישוב אז לא התייחסתי לזה ברצינות. אבא שלי התעורר משנתו וירד למטה. כשהסתכלתי מהחלון ראיתי שישנו ריב, אך לא ראיתי את הסכין. רק כשירדתי למטה ראיתי אותה. אבא שלי ביקש ממנו בצרחת לחזור הביתה", סיפרה.

נדב סיפרה כי "כחזרתי שוב למטה ראיתי את יותם עובדיה יוצא מהסמטה שבה הוא נדקר, לא הצלחתי לזהות אותו כיוון שהוא היה מכוסה בדם, וברגע שהגיע אלינו הוא התמוטט". על המחבל אמרה כי "פניו שידרו רוע ואכזריות". עוד הוסיפה כי "לא תיארתי לעצמי שזה יגיע עד לבית שלי. אני גרה ביישוב מוגן ולא חשבתי שזה יקרה".

 
 
 
זירת הפיגוע באדם
 

זירת הפיגוע באדם(תיעוד מבצעי מד"א)

 

אתמול ליוו מאות בני אדם למנוחות בבית העלמין הספרדי שבגבעת שאול את יותם עובדיה, שנרצח אמש בפיגוע בהתנחלות אדם. עובדיה הותיר אחריו אישה ושני בנים בגילאי שנה ושלוש שנים. "הראש מסרב להאמין והלב נשרף", ספד לעובדיה דודו יצחק.

שר התיירות, יריב לוין, הגיע להלוויה כנציג הממשלה ונשא דברים. "רוחנו לא תישבר. אנחנו נמשיך לבנות ולהיבנות בכל רחבי ארצנו. הרוצח לא פעל בחלל ריק. האחריות היא של הרשות הפלסטינית. מי שמחנך לשנאה ישלם מחיר. אנו בטוחים בעוצמת ישראל כי בשעות קשות אלה. משפחה יקרה, עם ישראל כולו כואב אתכם. בשם הממשלה, אני מחזק ומבקש לאחל החלמה מהירה לפצועי הפיגוע. בחברה בה עבד יותר סיפרו על המקצועיות שלו במקום רגיש, מלמד על וישר ואמינות", אמר השר לוין.

נציג נוסף של הממשלה היה סגן שר הביטחון, אלי בן דהן. "כל מי שחשב שהרשות הפלסטינית היא הפתרון, אני אגיד לכם שהיא הבעיה. לא ייתכן מצב שילד בן 17 שכל גידולו וחינוכו מהגן הוא במערכת החינוך שמסיתה להרג יהודים ומלמדת שמי שהורג יהודים הוא יותר שהיד, יותר חשוב ומקבל משכורת יותר גבוהה".

המחבל, מוחמד טארק יוסף, נער בן 17, חדר לישוב אדם לאחר שקפץ מעל לגדר. הוא רצח את עובדיה בן ה-31, פצע גבר נוסף, נתקל גם בתושב אדם, אסף רביב, ופצע גם אותו בעת שזה ירה בו. הכפר כובאר הוא גם המקום ממנו יצאו המחבלים שרצחו את בני משפחת סולומון בחלמיש לפני שנה.

 הלוויתו של יותם עובדיה, שנרצח בפיגוע באדם
 

הלוויתו של יותם עובדיה, שנרצח בפיגוע באדם (חדשות עשר)

 

רביב, תושב ההתנחלות שירה במחבל סיפר לחדשות עשר על התקרית שבמהלכה גם נפצע. "יצאתי לרכיבת אופניים לילית ושמעתי צעקות ומריבות. הייתי בטוח שאלה כמה ילדים מהשכונה שעושים קצת רעש. באיזשהו שלב אני מתחיל להבין שזה קצת יותר ממכות וכשהתקרבתי לראות מה מתרחש, פגשתי במחבל. הוא נעמד מולי, שאלתי אותו למה יש מכות ופתאום הוא הוציא סכין ודקר אותי בכתף", סיפר רביב.

"הוא ניסה לדקור שוב, התחמקתי ממנו, הוצאתי את האקדח מהתיק ויריתי בו ירייה אחת. ראיתי שהוא לא נופל, ומתקדם לכיוון שלי, כיוונתי למרכז מסה ויריתי בו עוד 2-3 יריות והוא נפל. אשתי יצאה ושאלה מה קרה, אז אמרתי לה שיש מחבל שדקר אותי, שתזמין אמבולנס", הוסיף", "הוא כנראה נכנס דרך הגדר ודקר את האנשים שהוא ראה. אני כנראה האדם השלישי שהוא פגש. עשיתי את מה שעשיתי. את מה שהיה צריך לעשות. לא יודע להסביר את התגובה שלי. במצב הזה כנראה שאין לך הרבה ברירות - זה או אתה או הוא. אין סיטואציה של פחד".