"סגירת מעגל": לאחר מות אשתו בלידה - שלומי חובק ילדה חדשה

שלומי דבוש נאלץ לגדל את ילדיו לבדו לאחר האירוע הטראגי. לאחר שנישא לזוגתו החדשה, הוא שב למחלקת היולדות, אך הודה: "בראשי היו כל הזמן מחשבות שליליות"

לפני שש שנים איבד שלומי דבוש את אשתו מיטל, שהלכה לעולמה במהלך לידת בנם הרביעי. החודש שב שלומי אל מחלקת היולדות, יחד עם בת זוגו החדשה, כדי ללדת את בתם הראשונה המשותפת.

דבוש, שאיבד את אשתו בהפתעה מוחלטת, ניסה במשך תקופה זו לתפקד בתוך הכאוס שהפך את חייו ולמצוא את הדרך להורות החדשה ובודדה שנכפתה אליו. "מאותו רגע המטרה הייתה ליצור שגרה בבית. בכל יום שהסתיים חשבתי על היום החדש שלפנינו. לא עצרתי לרגע להתאבל והייתי ממוקד מאוד בעשייה", סיפר דבוש.

דבוש לא ידע אם הוא ימצא זוגיות נוספת עם ארבעה ילדים, אבל הייתה לו תחושה פנימית שמשהו טוב יקרה. "כל התפילות שלי היו תמיד למציאת מישהי מיוחדת שתתאים כמו כפפה ליד. כשמצאתי את אביבית זה הרגיש הכי טבעי בעולם. גם בחיבור שלה עם הילדים וגם כניסתה למשוואה החדשה בחיי", סיפר דבוש. לאחר שנישאו הפכו שלומי ואביבית להורים לחמישה בנים, ארבעה שלו ואחד שלה.

שלומי דבוש לאחר לידת בתו
 

שלומי דבוש לאחר לידת בתו (חדשות עשר)

 

חזרתו של דבוש למסדרונות בית החולים בכלל ולחדר הלידה בפרט לא הייתה פשוטה נוכח הזיכרונות הטראגיים מהפעם האחרונה שבה ביקר במקום. "אני כבר מריץ את התסריט הזה במשך שלושה חודשים. אלה לא היו סרטים טובים אלא מחשבות שליליות שהעדפתי שיישארו בראשי בלבד", סיפר. בזמן הלידה הוא בחר להישאר מחוץ לחדר שבו שהתה אביבית: "לא הייתי בחדר הלידה, אלא בחרתי להיות מאחורי הדלת. הקשבתי למתרחש והייתי דרוך".

בחוץ, במסדרון, בדקות הארוכות של ההמתנה, הזיכרונות החלו להציף אותו, והוא ידע שזו חלק מההתמודדות הבלתי נמנעת שלו, אך כעבור זמן קצר הוא קיבל את הבשורה המשמחת שהלידה עברה בשלום. "נרגעתי ששמעתי שאביבית עברה את זה. מבחינתו זו סגירת מעגל", סיפר. באותו רגע התקשר לאמא של מיטל כדי לספר לה על המאורע וקיבל ממנה את ברכתה. "עכשיו אני יכול להגיד שהבאתי לך נכדה", אמר לה.