ט"ו באב בבית הלבן: תוספת חדשה לחלק היהודי במשפחת טראמפ

לאחר שש שנים, יצעדו יחד לחופה אחיו של חתנו של הנשיא, ג'וש קושנר, ודוגמנית העל והיזמית קרלי קלוס. אלא שדעותיהם הפוליטיות של בני הזוג עשויות לעורר מתיחות במשפחה

ט"ו באב בבית הלבן: משפחתו המורחבת של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מחזקת את הקשר שלה ליהדות. אחרי החתן היהודי ג'ארד קושנר, דוגמנית העל קרלי קלוס הודיעה השבוע כי תינשא לאחיו, ג'וש, לאחר שהתגיירה בחודש שעבר - ולאחר כשש שנים של זוגיות. 

קלוס היא אחד מהדוגמניות הפופולריות ביותר בעולם, ובהתאם, החתונה צפויה להיות נוצצת במיוחד. קלוס, שהחלה את דרכה כדוגמנית של "ויקטוריה'ס סיקרט", הפכה עם הזמן ליזמית טכנולוגיה מצליחה, שאחראית, בין היתר, לפרויקט המכשיר נערות צעירות לעתיד בעולם ההיי-טק. בעלה לעתיד הוא איש עסקים העומד בראש חברת ההשקעות "ת'רייב קפיטל".


משפחת קושנר מעורבת כבר כמה שנים בפרויקטים הקשורים למדינת ישראל, וראש הממשלה בנימין נתניהו אף התייחס לכך בעבר וטען כי "יש קשר מיוחד בין המשפחות שלנו". איוונקה טראמפ, גיסתו של ג'וש קושנר, כבר בירכה את קלוס בהתלהבות, וכתבה בתגובה להודעתה של קלוס על האירוסים באינסטגרם, "אני מרגישה מבורכת שיש לי אותך כאחות".

עם זאת, על השמחה מעיב הפיל שבחדר. מבחינה פוליטית, קושנר וקלוס רחוקים שנות אור מהנשיא טראמפ, ומבני הזוג איוונקה וג'ארד. ג'וש קושנר הוא ליברל מוצהר, שלא הצביע לטראמפ. קלוס הביעה תמיכה בהילרי קלינטון, ובני הזוג השתתפו יחד בצעדות הנשים שמחו נגד דונלד טראמפ בשנה שעברה. אולם קלוס וקושנר נזהרים מלהביע ביקורת פומבית על טראמפ, בין אם מתוך כבוד לג'ארד ולאיוונקה, או מתוך רצון כללי לשמור על פרופיל נמוך.