שריפה פרצה ברחוב הנביאים בירושלים, חדשות עשר

חשד להצתה בירושלים: ארבעה בני משפחה במצב קשה; נעצר חשוד

ההורים ושני ילדיהם הקטנים מונשמים בביה"ח שערי צדק לאחר שחולצו מדליקה שפרצה במלונית ברחוב הנביאים בבירה. ע"פ החשד, עובד המקום שפוטר לאחרונה הצית את המקום כנקמה

ארבעה בני משפחה מפתח תקווה נפצעו קשה הלילה (שישי) בשריפה שפרצה במלונית ברחוב הנביאים בירושלים. שני ההורים בשנות ה-30 לחייהם, בתם בת ה-14 ובנם בן ה-9 מונשמים בבית החולים שערי צדק בבירה. נפגע חרדה פונה לביה"ח הדסה עין כרם ושניים נוספים שסבלו משאיפת עשן טופלו במקום ע"י צוות מד"א ולא נזקקו לפינוי. לאחר כשעה של מאמצים, הצליחו כוחות הכיבוי להשתלט על האש. המשטרה עצרה חשוד במעורבות בדליקה, אך טרם ברורות נסיבות המקרה.

עובדים במלונית, שבה פרצה השריפה, סיפרו לחדשות עשר כי החשוד בהצתה הוא תושב מזרח ירושלים, עובד המקום שפוטר לאחר שנתפס גונב מהחדרים. על פי החשד, הוא חזר למקום ככל הנראה כדי לנקום את פיטוריו וזרק בד בוער שגרם לדליקה בשתי הקומות הראשונות במבנה.

מבדיקה של מחלקת הגנה מאש בכבאות והצלה מחוז ירושלים, עלה כי המלונית פעלה ללא אישור כבאות והצלה עפ"י חוק. מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים, טפסר משה סויסה, הוציא זימון לבעלי המקום לשימוע, כבר ביום ראשון הקרוב, לפני סגירה בהתאם לחוק הכבאות.

 שריפה פרצה ברחוב הנביאים בירושלים
 

שריפה פרצה ברחוב הנביאים בירושלים (חדשות עשר)

 

"עוד בשלבי כיבוי השריפה כשהגעתי למקום חשדתי כי המקום פועל ללא אישורים והיתרים כנדרש, וכתוצאה מכך, אמצעי בטיחות רבים להגנה מאש, חום ועשן וכן פתחי מילוט היו חסרים או לא קיימים בבניין. בשריפה אתמול, נפגעו בני משפחה, נלכדו דיירים נוספים, וצוות לוחמי אש מחלצים, כמעט קיפח את חייו בחילוץ ההירואי של הלכודים. בכבאות והצלה רואים בחומרה רבה את התופעה של בעלי עסקים ובמיוחד אכסניות ומלונות בהם מתאכסנים אזרחים רבים, אשר לא עומדים בדרישות החוק ולא מתקינים אמצעי בטיחות מאש כנדרש ומסכנים חיי אזרחים ולוחמי אש. מחוז ירושלים בכבאות יפעל לסגירת כל עסק המסכן חיים. בסיוע האגף המשפטי של כבאות והצלה מחוז ירושלים וגורמי אכיפת החוק, נפעל להעמיד לדין  כל מי שיסכן את שלום הציבור", מסר טפסר סויסה.

רב רשף ניסים לוי מפקד משמרת בכבאות והצלה ירושלים, אמר: "הוזנקנו לשריפה בבניין ברחוב הנביאים בכוח של חמישה צוותים ומנוף גבהים, בעקבות דיווח על להבות אדירות הבוקעות מבניין ברחוב. לוחמי האש חדרו אל תוך הבניין הבוער, תוך כדי שהם נכנסים פיזית אל תוך הלהבות, חילצו לכודים רבים, ובהמשך השתלטו על הלהבות, מנעו פגיעה קשה בכל דיירי הבניין ובכך נמנע אסון כבד במקום".

בלילה שבין שלישי לרביעי אירעה שריפה נוספת בירושלים. שלושה בני אדם חולצו מבניין ברחוב בית ישראל לאחר שפרצה דליקה במקום. שניים מהם, קשישה בת 82 ובנה בן ה-30 נפצעו קשה ופונו לביה"ח שערי צדק, ואישה בת 68 נפצעה קל ופונתה לביה"ח הדסה הר הצופים. השלושה טופלו על ידי חובשי איחוד הצלה ומד"א ירושלים. בהמשך, שני הפצועים קשה הועברו לתא לחץ בבית החולים אסף הרופא. לוחמי אש שנקראו לזירה השיגו שליטה על הדליקה ומנעו את התפשטותה לכלל הבניין. חוקרי כבאות והצלה פתחו בחקירת נסיבות האירוע.