מסוק באזור עזה, חדשות עשר

אם הקצין שנפצע בכיסופים: היה נס, רק רוצה לראות את בני מתעורר

במהלך שיחה עם רדיו דרום, התייחסה אמו של הקצין שנפצע בינוני מירי צלף לתחושותיה. "אני תמיד מודאגת, חושבת שזו מנת חלקה של כל אמא. מאחלת לכל החיילים שיחזרו בשלום"

המתיחות בדרום. אמו של הקצין, שנפצע מירי שבוצע אתמול (רביעי) על ידי צלף לעבר כוח צה"ל באזור כיסופים, התייחסה בשיחה עם אוריאל גור דור, ברדיו דרום, לתקרית שבה נפצע בנה ולמצב הביטחוני. "היה נס והכל בסדר", אמרה, "שמענו על מה שקרה כשהיינו בחופשה באילת וחזרנו בשביל לראות אותו. אני רק רוצה לראות את הבן שלי מתעורר ושהוא מחלים".

בהמשך דבריה התייחסה לתחושותיה בתור אם לקצין בצה"ל. "אני תמיד מודאגת, חושבת שזה משהו שהוא מנת חלקה של כל אמא", אמרה.

 
 
 

מתחקיר ראשוני של המקרה בו נפצע הקצין עולה כי התפתחה הפרת סדר בהשתתפות ילדים במרחק של כ-400 מטרים מהמקום בו נורה ביום שישי האחרון סמ"ר אביב לוי. כוח הוזעק למקום, ובוצע לעברו ירי. על פי ההערכה, כוונת המפגינים הייתה למשוך את הכוח קרוב לגדר. כמו כן, על פי ההערכה, לא מדובר בירי של חמאס, אלא של אחד מהארגונים הקטנים ברצועה.

פינוי במסוק של קצין צה"ל שנפצע מירי צלפים ברצועה
 

פינוי במסוק של קצין צה"ל שנפצע מירי צלפים ברצועה (חדשות עשר )

 

אמו של הקצין התייחסה גם להיכרות בין בנה לבין סמ"ר לוי. "הם היו חברים ששירתו ביחד באותה מחלקה", אמרה והתייחסה בהמשך למצב הביטחוני בדרום. "יש בלאגן שלא מפסיק לרגע ומישהו צריך לשים לזה סוף. אני מאחלת לכל החיילים שיחזרו בשלום ושישמרו על עצמם".

בעקבות התקרית שהתרחשה מוקדם יותר, זימן שר הביטחון אביגדור ליברמן התייעצויות ביטחוניות והערכות מצב עם בכירים בצה"ל ובמערכת הביטחון בבסיס הקריה בתל אביב, והרמטכ"ל קיים הערכה ביטחונית עם אלוף פיקוד דרום וראש אמ"ן. כמו כן, ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים התייעצות טלפונית עם שר הביטחון, הרמטכ"ל איזנקוט, ראש השב"כ וראש המל"ל.

בד בבד, בכלי תקשורת פלסטיניים דווח כי ארבעה אנשים נהרגו מאש צה"ל ואנשים נוספים נפצעו. כמו כן, דווח על ירי של צה"ל שבוצע לעבר עמדה, מצפון לבית לאהיא. משרד הבריאות הפלסטיני אישר כי שלושה אנשים נהרגו ואדם נוסף נפצע קשה.

תקיפת צהל בעזה
 

תקיפת צהל בעזה (ארכיון) (חדשות עשר )

 

בתוך כך, דובר חמאס פאוזי ברהום, אמר בתגובה לתקיפת צה"ל ברצועת עזה: "ההיקף של ההסלמה הזו על עזה משקפת את כוונותיה של ישראל להרוג. הנהגת הכביוש צמאת הדם מבצעת פשעים שאי אפשר לשתוק עליהם. ההתנגדות לא תוותר על חובתה להגן על העם הפלסטיני ותגיב על התוקפנות". הארגון גם מסר כי שלושת ההורגים הם אנשי הזרוע הצבאית שלו. גם ארגון הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני הגיב לאירועים ומסר: "הפשע שישראל ביצעה היום ברצועת עזה לא יעבור ללא עונש".

אזעקות "צבע אדום" נשמעו במהלך הערב בעוטף עזה, במועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב וחוף אשקלון. אזעקה אחת התבררה כאזעקת שווא, ואחרת התבררה כשיגור שנחת בשטח פתוח.

מוקדם יותר, כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו על ירי שביצע כלי טיס בלתי מאויש של צה"ל לעבר קבוצת צעירים פלסטינים, שעל פי החשד הפריחו בלוני תבערה, מזרחית לעיר עזה.

בד בבד, פרצו שלוש שריפות באזור כיסופים, אחת מהן בלול. לא היו תרנגולות במקום, אך נגרם נזק לתשתיות וציוד. לדברי תושבי המקום, זמן קצר קודם לכן הבחינו בבלוני תבערה מעל הקיבוץ, והם שגרמו לשריפות. כמו כן, בשמורת בארי פרצה שריפה, שנגרמה על פי החשד מבקבוק תבערה שנשלח מעזה, כשהוא מחובר לעפיפון או לבלון.