שאול שמאי, חדשות עשר

בית המשפט הורה על סיום העסקת המנהלת מפרשת "המורה הפדופיל"

ביהמ"ש לעניינים מנהליים קבע כי המנהלת של בית הספר בתל אביב, שבו לימד שאול שמאי, לא תוכל להמשיך בעבודתה. "הילדים וההורים בבית הספר הזה עברו גיהינום אישי וקהילתי"

בית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב הורה היום (רביעי) על סיום העסקת מנהלת בית הספר בתל אביב, שבו הועסק "המורה הפדופיל", שאול שמאי. זאת, לאחר שבחודש שעבר עתרו עשרות הורים נגד ההחלטה להשאירה בתפקיד המנהלת.

כפי שפורסם לראשונה ב"כאן", השופט ארז יקואל כתב בפסק הדין כי לא ניתן לשלול את המאמצים שעשו ההורים, "שמטרתם להתגבר על המשבר הקשה שעובר בית הספר ולשקם את היחסים עם ההנהלה".

 
 
 
שר החינוך נפתלי בנט עם הורים שהפגינו מחוץ לבית הספר שבו לימד שאול שמאי
 

שר החינוך נפתלי בנט עם הורים שהפגינו מחוץ לבית הספר שבו לימד שאול שמאי (צילום מסך)

 

"הילדים וההורים בבית הספר הזה עברו גיהינום אישי וקהילתי", אמרה חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין בתגובה להחלטה, "מעבר לצורך המיידי לטפל בילדים שנפגעו הם מצאו את עצמם מתמודדים מול משרד החינוך אשר מאן להקשיב לטענותיהם בדבר התנהלות המנהלת".

"יחד עם ההורים של ילדות וילדים שנפגעו והורים נוספים מבית הספר נאבקנו על הדבר הכי טריוויאלי - שבית הספר יהיה המקום הבטוח והעוטף ביותר עבור הילדים שלנו", הוסיפה נחמיאס ורבין, "לצערנו בית הספר הזה לא היה בטוח עבורם לפני ולא היה עוטף אחרי".

כזכור, לפני כחודש עתרו לבג"ץ עשרות הורים מבית הספר בתל אביב נגד גורמים במשרד החינוך, ודרשו להעביר את מנהלת בית הספר מתפקידה. ההורים עתרו נגד מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, מנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך, חיה שיטאי, מנהלת אגף החינוך בעיריית ת"א, שירלי רימון ומנהלת בית הספר. ההורים טוענים כי יש להעביר את המנהלת מתפקידה כתוצאה מ"אובדן אמון מוחלט ובלתי הפיך".

העותרים פירטו שורה של מעשים ומחדלים לכאורה של מנהלת ביה"ס, בנוגע לתקופה שקדמה להעסקתו של הפדופיל המורשע, להחלטה לשבץ אותו כמורה מחנך קבוע לכיתה ב' והן ולהימנעותה מסילוקו לאלתר של שמאי גם לאחר שחזתה על פי עדותה שלה במשטרה בהתנהגויותיו הפסולות עם הילדות בחצר בית הספר.

"הכיצד יתכן שמנהלת בית הספר, המחויבת בשמירת שלומם וביטחונם הפיזי והנפשי של הילדים במוסד החינוכי, תראה מראות כאלו, של מורה המצמיד אליו ילדות בחצר ובמקום לפעול כמתחייב על פי דין ועל פי המצפון והמוסר ולעצור מידית את העסקתו, תוך הגשת תלונה דחופה במשטרה, היא 'פונה אליו' ואומרת לו שהדבר 'לא מקובל עליה' משום שזה 'יכול להתפרש לא טוב', כתבו ההורים. "לו הייתה פועלת לעצור את העסקתו, כל הטירוף הזה היה נפסק זמן רב קודם לכן ולא נמשך, יום אחר יום, במשך שתי שנות לימוד כמחנך".

כזכור, בית המשפט גזר לפני חודש שבע שנות מאסר ו-18 חודשי מאסר על תנאי על שמאי, שהורשע בעבירות מין בתלמידותיו. עוד גזר השופט צבי גורפינקל כי שמאי יפצה כל מתלוננת ב-25 אלף שקלים.