"נערכנו לזה כמו מבצע": תגבור עובדים בנתב"ג בעקבות עומס החום

מערך הלוגיסטיקה חילק כובעים, קרם הגנה ובקבוקי מים, והקים בשטח עמדות לעובדים "כדי שלא יתעלפו". ראש צוות העמסה ופריקה: "כשנכנסים לבטן המטוס, הטמפרטורה גבוהה יותר"

גל החום ממשיך להכות ברחבי המדינה, וברשות שדות התעופה הודיעו כי ייתכנו שיבושים בהמראות והחליטו לתגבר את העובדים בשדה על מנת לעמוד בלוח הזמנים הלחוץ שמתווסף למזג האוויר.

אריק כהן, ראש צוות העמסה ופריקת כבודה ממטוסים בנתב"ג סיפר ל"חמש עם רפי רשף": "חם מאוד, הטמפרטורה כאן היא 37-40 מעלות, וכשנכנסים לבטן המטוס מדובר על טמפרטורה שמגיע עד 50 מעלות. יש לנו בשטח עמדות שאנחנו נכנסים לשתות מים או כוס קפה, כדי שלא יתעלפו עובדים".

 אריק כהן, ראש צוות העמסה ופריקת כבודה ממטוסים בנתב"ג
 

אריק כהן, ראש צוות העמסה ופריקת כבודה ממטוסים בנתב"ג (חדשות עשר)

 

"נערכנו ליום הזה כמו מבצע", סיפר כהן, "אנחנו ערוכים לעבוד בקיץ, אבל היום זה שילוב של עומס בטיסות ועומד חום קיצוני. נערכנו גם מבחינת תגבור של כוח אדם, מערך הלוגיסטיקה חילק כובעים וקרם הגנה וראשי משמרות חילקו מים. הקו המנחה שלנו הוא להוציא את כל המטוסים בזמן ובבטיחות".

כאמור, מזג האוויר הקיצוני הוביל לשבירת שיאי חום לחודש יולי, והביא לך שצריכת החשמל היום היא הגביהה ביותר שנמדדה בישראל. בנגבה, שליד אשקלון, נשבר שיא הטמפרטורות מאז שנת 1973, ולאורך מישור החוף והשפלה נרשם השרב הכבד ביותר בתשע השנים האחרונות. בעוטף עזה נמדדו טמפרטורות של 41 מעלות ולחות של 10-15% לחות, ערכים שלא נמדדו מעולם באזור הזה בחודש יולי.