לאה פדידה, חדשות עשר

עשרה יועצים עזבו בשמונה חודשים: מה קורה בלשכת ח"כ פדידה?

עובדים לשעבר בלשכתה של חברת המחנה הציוני טענו כי היא "צועקת ומשפילה". יועץ לשעבר אף כינה אותה "אלופת הכנסת בתוקפנות מילולית" • פדידה: "מעולם לא השתלחתי באף אדם"

שיא מפוקפק בכנסת: בשמונת החודשים מאז שהחלה חברת הכנסת לאה פדידה (המחנה הציוני) לכהן במשכן, עזבו את לשכתה עשרה יועצים ויועצות. בשבוע שעבר היא התלוננה לוועדת האתיקה כי חברה לסיעה מיקי רוזנטל דיבר אליה בצורה מאיימת ומזלזלת במהלך ישיבת הסיעה השבועית, אולם בעוד התלונה מתבררת, עדויות של יועצים לשעבר בלשכתה שהגיעו לחדשות עשר מעמידות אותה באור מעט מוזר.

לפי עובדים לשעבר בלשכה, ח"כ פדידה נוהגת לצעוק על עובדיה, להשפיל אותם ולהשתלח בהם. "קורה על בסיס יומי שלאה צועקת על עובד בלשכה, והשניים האחרים מנסים לא ליצור קשר עין או להתחמק מהסיטואציה", סיפר יועץ לשעבר. "היא באה בדרישות מאד גבוהות, כמו להיות הראשונים בכנסת בבוקר, למרות שהיא מגיעה מהצפון שעתיים אחרינו, וכשמשהו לא קורה בדיוק כמו שהיא רוצה, היא צועקת ומשפילה".

יועץ אחר סיפר שכשקרא את התלונה של פדידה לוועדת האתיקה, החליט שהוא לא מוכן לשתוק. "היא נגד תוקפנות מילולית?", תהה, "היא אלופת הכנסת בזה. אם דוברים לא עונים לה מיד לטלפון היא כועסת ותוקפת; אם יועץ לא מצייץ משהו בטוויטר לפני ח"כים אחרים, הוא ננזף בצורה לא מכבדת".

"כשעשיתי טופס טיולים יוצא, העובדים במשכן אמרו לי שהם המומים מכמות העוזבים", סיפר אחד משמונת היועצים שעזבו. פדידה, לדברי היועצים, נוהגת לעשן בלשכתה וברכבה, ואף ננזפה על כך על ידי אנשי התחזוקה של המשכן. "יום אחד הערנו לה שהיא ממשיכה לעשן בלשכה ואנחנו סובלים מזה, והיא ענתה שאף אחד לא יגיד לה מה לעשות בלשכה שלה", סיפרה עובדת לשעבר. "מאוד קשה לעבוד באווירה כזו גרועה, ולכן כולם עוזבים".

יועצת לשעבר נוספת טענה כי היא "יכולה לסכם את התקופה הזאת כנוראה בחיי". לדבריה, "לאה אישה אלימה, לא מפסיקה לצעוק, להעליב, להשפיל, להגיד כמה אנחנו לא מוצלחים, לטרוק דלתות, לעשן בלשכה וגם על היועצים שלה". היא הוסיפה: "התלוננתי על עניין העישון של לאה אצל מנכ"ל הכנסת, שלא עשה דבר".

ח"כ לאה פדידה מסרה בתגובה: "אין יחס משפיל בלשכתי, רוב היועצים שלי בקשר טוב איתי גם אחרי שעזבו. מי שרוצה לעזוב עוזב, וזאת עבודה אינטנסיבית בקצב גבוה ולא לכולם זה מתאים". היא הוסיפה: "אכן עישנתי בלשכה, אני מודה שזאת טעות אבל אחרי שקיבלתי הערה הפסקתי ועברת לעשן במרפסת של הקומה".

לטענתה של פדידה, "המספר של יועצים שעזבו לא משקף. ברור שהצוות שהבאתי בהתחלה התחלפו, לא תמיד את יודעת לבחור. אני דורשת מעצמי המון ודורשת מקצועיות מיועצים אבל מעולם לא השתלחתי באף אדם".