ריצ'ארד האוול, AFP

כדורסלן נבחרת ישראל ריצ'רד האוול נתפס עם חומרים אסורים בדמו

סנטר הפועל ירושלים, שקיבל אזרחות ישראלית אשתקד, נתפס במהלך בדיקת סמים. מאיגוד הכדורסל נמסר כי "האיגוד ימלא כל הוראה שיקבל בנושא, כפי שעשה עד היום ויעשה בעתיד"

כדורסלן הפועל ירושלים ונבחרת ישראל ריצ'רד האוול נתפס בבדיקת סמים עם חומרים אסורים בדמו. מאיגוד הכדורסל, שקיבל הודעה מהסוכנות הלאומית למניעת סימום בספורט, נמסר כי "האיגוד מילא וימלא כל הוראה שיקבל בנושא, כפי שעשה עד היום ויעשה גם בעתיד".

האוול, שגובהו 2.03 מטרים ומשחק בעמדת הסנטר, הגיעה לישראל בשנת 2015 לאחר ששיחק בפיליפינים, באיטליה, ברפובליקה הדומיניקנית ובליגת הפיתוח של ה-NBA. לפני שלוש עונות חתם האוול בעירוני נהריה והוביל אותה למקום הרביעי בליגה. בסוף העונה התחחתן עם חברתו הישראלית וקיבל אזרחות ישראלית כעבור כשנה וחצי, מה שהוביל להצטרפותו לסגל נבחרת ישראל. מאז הספיק לעבור גם בהפועל תל אביב לפני שהגיע לקבוצה מהבירה.

 ריצ'ארד האוול
 

ריצ'ארד האוול (FIBA.basketball)

 

זו אינה הפעם הראשונה שבה כדורסלן פעיל מליגת העל נתפס לאחר שהשתמש בחומרים אסורים. עוד לפני האוול, נחשפה אשתקד "פרשת הסמים" במכבי תל אביב, כשסוני ווימס התחמק מבדיקה לשימוש בחומרים אסורים, נזרק מהקבוצה והושעה מכל פעילות של פיב"א למשך ארבע שנים. גם ינסי גייטס נתפס בשנה שעברה על שימוש בחומר אסור כששיחק בעירוני נהריה.

לפני שלושה חודשים וחצי אירעה תקרית נוספת בליגת העל שחורגת מגבולות המותר, כשגלן רייס ג'וניור שוחרר מהפועל חולון לאחר שהכה את שחקן הקבוצה גיא פניני בחדר ההלבשה. בנוסף, בית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל בישראל השעה את השחקן לשני משחקי ליגה. למרות חומרת מעשיו החזירה אותו הפועל חולון לשורות הקבוצה לאחר שהעפילה לפיינל פור. שמו של רייס נקשר גם בפרשה נוספת כשנחקר במשטרה בשל תלונה של צעירה ישראלית איתה ניהל מערכת יחסים בטענה כי תקף אותה בטרם ביטלה את התלונה מחשש שתלונתה תגרום לסיום הקריירה של רייס.