נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, רויטרס

ההקלטה נחשפה: טראמפ מדבר על תשלום דמי שתיקה לדוגמנית פלייבוי

רשת CNN שידרה הקלטת שבה נשיא ארה"ב נשמע משוחח עם פרקליטו על רכישת הזכויות לסיפור קרן מקדוגל, שטוענת כי ניהלה רומן עם הנשיא. טראמפ: "איזה עו"ד מקליט לקוח שלו?"

  • פורסם ב:
  • 25/07/2018 05:24
  • |
  • עודכן ב:
  • 25/07/2018 16:18
  • |
  • כתבים:
  • יוסף ישראל

רשת CNN חשפה הלילה (רביעי) הקלטה משנת 2016 שבה דונלד טראמפ, שהיה אז מועמד לנשיאות ארה"ב, משוחח עם עורך דינו, מייקל כהן, על תשלום דמי שתיקה לדוגמנית קרן מקדוגל, שעמה ניהל רומן לכאורה כעשור קודם לכן.

ההקלטה מראה כי נשיא ארה"ב ידע על ההצעה לקנות ממקדוגל את הזכויות לסיפורה. כהן נשמע מספר לטראמפ על תכניותיו להקים חברה ולממן את רכישת הסיפור של מקדוגל מ"אמריקן מדיה", המוציאה לאור של National Enquirer, שקנה את זכויות הסיפור.

 

"אני צריך לפתוח חברה כדי להעביר את כל המידע בנוגע לידידנו דייוויד", אמר כהן, כשהוא מתכוון ככל הנראה לראש חברת "אמריקן מדיה", דייוויד פקר. בהקלטה טראמפ נשמע שואל "איזה מימון?".

כשכהן אומר לטראמפ "ניאלץ לשלם", נשיא ארה"ב נשמע אומר "שלם במזומן", אך איכות הקול לא טובה ולא ברור אם הוא מתכוון שיש לשלם במזומן, או שהוא מתנגד לשלם במזומן. כהן ענה "לא, לא", אך לא ברור מה נאמר בהמשך.

מייקל כהן, עורך דינו של הנשיא דונלד טראמפ
 

מייקל כהן, עורך דינו של הנשיא דונלד טראמפ (רויטרס)

 

בתגובה לכך, צייץ הנשיא טראמפ: "איזה מין עורך דין מקליט לקוח שלו? זה עצוב. למה ההקלטה נחתכת כאשר ברור שאני אומר דברים חיוביים? אני שומע שלקוחות נוספים הוקלטו. הייתכן? רע מאוד".

מי שהעביר את ההקלטה לרשת CNN הוא לני דייויד, עורך דינו של כהן, שטוען כי היא מוכיחה שרודי ג'וליאני, עורך דינו הנוכחי של טראמפ, שיקר כשאמר שכהן הציע לשלם במזומן. לדבריו, הקלטת מוכיחה שטראמפ הוא זה שביקש לבצע את התשלום במזומן: "מי שמשתמש בתשלום כסף מזומן הם סוחרי סמים ומאפיונרים", אמר. 

בשבוע שעבר פורסם ב"ניו יורק טיימס", כי במהלך פשיטה של הבולשת הפדרלית על משרדו של מייקל כהן, נמצאה קלטת שהוקלטה על ידי כהן, בה נשמע הנשיא מדבר חודשיים לפני הבחירות בנוגע לתשלום דמי שתיקה לדוגמנית הפלייבוי קרן מקדוגל, איתה שכב לטענתה כשהיה נשוי למלניה טראמפ.

הרקע לפשיטה הוא חקירת משרד המשפטים אם כהן היה מעורב בתשלום לנשים, בהן מקדוגל, בתמורה לכך שלא יחשפו סיפורים מביכים על הנשיא האמריקני. עוד נבדק אם בביצוע התשלומים המדוברים בוצעה עבירה על חוק מימון הבחירות האמריקני.

קארן מקדוגל, 1998
 

קארן מקדוגל, 1998 (רויטרס)

 

מקדוגל עצמה טוענת כי היא ניהלה רומן עם טראמפ זמן קצר לאחר שנולד בנו, בארון ב-2006. "הנשיונל אינקוויירר" שילם על סיפורה של הדוגמנית 150 אלף דולר, אבל בסופו של דבר לא פרסם אותו, דבר שככל הנראה גרם גם לכך שמקדוגל החליטה לא להפוך אותו לפומבי. 

רודולף ג'וליאני, ראש עיריית ניו יורק לשעבר ועורך דינו של טראמפ, אישר שטראמפ דן בסוגיה עם כהן, אבל טען כי התשלום מעולם לא בוצע. "ההקלטה הייתה פחות משתי דקות והיא מוכיחה שטראמפ לא עשה שום דבר שהוא שגוי". לאחר שטראמפ תודרך בנוגע לדיווח ב"ניו יורק טיימס", אמר כי "אני לא מאמין שכהן יעשה לי דבר כזה".

זו לא הפרשה הראשונה שבה שמו של הנשיא האמריקני נקשר בכל הקשור לתשלום לכאורה של דמי שתיקה לנשים. במארס האחרון, הגישה כוכבת הפורנו האמריקני, סטפני קליפורד, הידועה גם כ"סטורמי דניאלס" תביעה בבית המשפט בקליפורניה בבקשה לבטל את הסכם הסודיות, שחתמה עם כהן, לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב בשנת 2016. על פי ההסכם התחייבה קליפורד לא לספר על הקשר המיני בינה לבין טראמפ תמורת 130 אלף דולרים ששימשו כ"דמי שתיקה". לטענת קליפורד הסיבה להגשת התביעה נובעת מכך שטראמפ עצמו לא חתם על ההסכם, אלא בא כוחו, ולכן מבחינתה הוא מבוטל.