נשיא צרפת על אלימות מאבטחו: "סמכתי עליו, לוקח אחריות"

מקרון אמר בפגישה עם חברי פרלמנט כי הוא "עונה רק לעם הצרפתי", בהתייחסות ראשונה לתיעוד בו נראה ראש מערך האבטחה שלו נוהג באלימות. "אף אחד בסביבתי לא מעל החוק"

נשיא צרפת, עמנואל מקרון, התייחס אמש (שלישי) לראשונה לתיעוד בו נראה בה המאבטח שלו נוהג באלימות, ואמר כי הוא לוקח אחריות.

"אני נושא באחריות לבדי, הם יכולים 'לבוא ולתפוס אותי', אני עונה רק לעם הצרפתי", צוטט מקרון אומר את הדברים בפגישה עם חברי פרלמנט. "אף אחד בסביבתי לא מעל החוק. סמכתי על ראש מערך האבטחה ואני האחראי לתקרית בה הוא נהג באלימות כלפי מפגין ועיתונאי".

   ראש מערך האבטחה של הנשיא מקרון מכה מפגין
 

ראש מערך האבטחה של הנשיא מקרון מכה מפגין( חדשות עשר)

 
 

ראש ממשלת צרפת, אדוארד פיליפ, הגיב מוקדם יותר אתמול לקריאות האופוזיציה להצבעת אי אמון בעקבות התקרית: "מדובר בתקרית חד פעמית, אין סיבה לעשות מזה סקנדל.

כאמור, בצרפת פורסמו צילומים בהם נראה אלכסנדר בנאלה, ראש מערך האבטחה של מקרון, מפגין אלימות כלפי מפגין ועיתונאי. בנאלה היה במעצר במהלך סוף השבוע האחרון וחתונתו נדחתה בעקבות המעצר. גם שלושה שוטרים וחבר מפלגת השלטון, שהיו על פי החשד מעורבים באותו אירוע, עוכבו לחקירה.

האירוע העלה הרבה שאלות, בהן מדוע בנאלה לבש מדים של המשטרה, זאת אף על פי שאסור לו. נוסף על כך, התיעודים הועברו לבנאלה לפני פרסומם על ידי שוטרים, דבר פסול לכשעצמו. בתוך כך, שר הפנים הצרפתי ז'ראר קולומב צפוי לענות על שאלות במסגרת עדות שיתן בפרלמנט במהלך הימים הקרובים.