"לאיש לא אכפת מה את אומרת": ניצולת השואה שהפכה לכוכבת מטאל

אינגה גינזברג בת ה-96, הפכה ממלחינה מצליחה בהוליווד לכוכבת רוק כבד, בעזרת תוכנית ריאליטי. "אני יכולה לכתוב שירה ואיש לא יקשיב, אבל ככה - מיליונים ישמעו"

אינגה גינזברג בת ה-96 היא ניצולת שואה שברחה מאוסטריה למחנה פליטים בשוויץ. בעבר, יחד עם בעלה אוטו, הייתה מלחינה מוצלחת בהוליווד, שכתבה מוזיקה בין היתר לנט קינג גול ולדין מרטין. כיום, גינזברג היא כוכבת מטאל וסולנית להקת רוק.

את דרכה החדשה בעולם המוזיקה החלה לאחר שהבינה כי הדרך הטובה ביותר להביע את ביקורת על המין האנושי - עוברת דרך רוק כבד. "היא החלה לכתוב מילים על דם ומוות", סיפר חבר הלהקה, "ואמרתי לה, 'זה נשמע כמו מילים של דת' מטאל'. היא לא ידעה בכלל מה זה. אינגה כתבה את המילים ואנחנו כתבנו את המוזיקה של השירים".

 אינגה גינזברג, ניצולת שואה בת 96 וכוכבת מטאל
 

אינגה גינזברג, ניצולת שואה בת 96 וכוכבת מטאל (חדשות עשר)

 

במהלך אודישנים לתוכנית ריאליטי, שכחה את המילים לשיר. "היה לי חישכון מוחלט לא זכרתי את המילים", סיפרה גינזברג. אולם, נראה כי תקלות כאלה לא מורידות לה את שמחת החיים. "אני כמובן תמיד מחייכת. חייכתי את דרכי מעוני לעושר, חייכתי את דרכי כדי להימלט מהשואה".

מאחורי הקריירה שלה, עומדת גם התחושה כי לאישה בגילה קשה יותר להשמיע את דעותיה. "הורייך וקרובייך מתים, חברים מתים. לאף אחד לא אכפת מה יש לך להגיד", סיפרה גינזברג, "אני יכולה לכתוב שירה ואיש לא ישמע אותה, אבל אם אשתתף בתחרות - מיליוני אנשים ישמעו אותה ביוטיוב".