ים וסירות בתאילנד, חדשות עשר

"ברקוד": האם הקו הישיר החדש לתאילנד יביא להורדת מחירים?

חברת ארקיע תתחיל להפעיל טיסות ישירות למדינת התיירות האהובה על הישראלים. האם גם הפעם התחרות למזרח תגרום לאל על להוזיל את הכרטיסים?

ארקיע תתחיל הלילה (שני) להפעיל טיסות ישירות לתאילנד, ובכך החברה יוצרת תחרות על הקו הישיר היוקרתי מול אל על. נשאלת השאלה האם החברה הלאומית לשעבר תוריד את מחיר כרטיס הטיסה בעקבות התחרות שנוצרה?


זמן הטיסה הישירה מתל אביב לבנגקוק עומד על כ-12 שעות, ורק בשנת 2017 טסו למדינה האסיאתית יותר מ-174 אלף ישראלים. ביעדים שונים במזרח התחרות על הטיסה הישירה הפחיתה את המחירים עבור התייר הישראלי: לדוגמה, טיסת אל על לבייג'ינג שעלתה 944 דולר טרם כניסת חברת "האינאן" לתחרות, עולה כעת 744 דולר – ירידה של שליש מחיר לכרטיס.

קו נוסף שחלה בו ירידת מחירים בגלל תחרות היה הקו להונג קונג, שלפני כניסת חברת "קתאי פסיפיק" עלה 1,498 דולר, ולאחר מכן הייתה ירידה של 31% במחיר לכרטיס, שעלה 1,144 דולר. גם הקו להודו ירד במחיר בפער של 23% בעקבות כניסת חברת "אייר אינדיה", שגם טסה מעל ערב הסעודית ומקצרת את זמן הטיסה משמעותית.

 ים וסירות בתאילנד
 

תאילנד. אילוסטרציה (חדשות עשר)

 

בבדיקה קצרה ניתן למצוא כי מחיר הכרטיס לתאילנד של חברת אל על בסוכות ירד ב-11% ביחס לשנה שעברה. בנוסף, בעונת השיא, בפברואר, ירד המחיר ב-12%.

בכל שבוע ייצאו שתי טיסות לתאילנד של חברת ארקיע, ושלוש במהלך החגים. זיו רוזן, מנכ"ל חברת התיירות "גוליבר", הסביר כי "אמנם כמות הטיסות לשם היא לא גדולה, אבל כשארקיע טסה לשם היא כרגע מציעה מחירים זולים. תאילנד זו תאילנד, והישראלים ירצו אותה והכי זול שאפשר".

אוהד ניר, שטס אתמול במטוס 767 החכור שישמש את ארקיע בטיסה הארוכה, צינן את ההתרגשות: "הכיסאות מאוד מאוד צרים לישיבה ואין מקומות לרגליים. מי ששילם 750 דולר שיצפה לטיסת סרדינים".