למרות הוראת בית המשפט: ראש אגף הרווחה בבית שמש ממשיך בתפקידו

שלום בן דוד, שבית הדין לעבודה הורה לפטרו ולבטל המכרז כך שלא ייבחר שוב, מנהל באופן לא רשמי את האגף. זאת, לאחר שקיבל תפקיד בצוות המנהל ואחרים סירבו לעבוד עימו

שלום בן דוד, ראש אגף הרווחה בעיריית בית שמש, שפוטר בעקבות הוראת בית הדין לעבודה – ממשיך לנהל את האגף באופן בלתי רשמי. זאת, לאחר שמונה לצוות המנהל של האגף אחרי שפוטר, אך שאר חברי הצוות סירבו בתוך זמן קצר להמשיך ולעבוד עימו והתפטרו בשבוע שעבר.

לפני כחודשיים, הורה לפטר את בן דוד ולבטל את המכרז שלו כך שלא יוכל לשוב ולהיבחר לתפקיד. בעקבות זאת מינתה העירייה צוות שינהל את האגף עד שייבחר אדם כלשהו לתפקיד במכרז חדש. אולם, בן דוד עצמו מונה להיות אחד מחברי

הצוות המנהל. לדברי גורמים רבים, בן דוד ממשיך לנהל את האגף באופן בלתי רשמי.

שלום בן דוד, ראש אגף הרווחה בעיריית בית שמש לשעבר

שלום בן דוד, ראש אגף הרווחה בעיריית בית שמש לשעבר (חדשות עשר )

 

מעיריית בית שמש נמסר כי "בית המשפט לא פסל את בן דוד באופן אישי. הוא פינה את מקומו ואני ממתינים ליציאת מכרז

חדש. מר בן דוד הוא עובד סוציאלי ועובד אגף הרווחה. בשלב הביניים אנו משתדלים לנווט בין האינטרסים השונים ומקווים שאישור היציאה למכרז יגיע במהרה".


באוקטובר 2015 מונה שלום בן דוד, כשהוא בסך הכול חמש שנים עובד סוציאלי, למנהל אגף הרווחה בבית שמש, אחת הערים החלשות בישראל. תחקיר חדשות עשר חשף, כי עובדי האגף קיבלו בהלם את בחירתו של מי שלא עמד בתנאי הסף המינימליים הדרושים לתפקיד. "חשבנו שזה בדיחה, אף אחד לא האמין שמישהו בכלל יסתכל על הבקשה שלו", אמרה עובדת לשעבר באגף הרווחה.

בעקבות תלונות מעובדי אגף הרווחה בעיר על התנהלות בן דוד, שלח משרד הרווחה שלוש עובדות לאגף. בדו"ח שהוציאו הן כתבו על בן דוד כי הוא "חסר את הידע הניהולי והמקצועי הדרוש, התנהלותו פוגעת בעבודת האגף, אין לו ראייה מערכתית ניהולית והוא חסר כישורים למלא את תפקידו".


לפני כשנתיים, במכרז נוסף של עיריית בית שמש לתפקיד מנהל אגף הרווחה, בן דוד נרשם כמועמד - ונבחר שוב. בעקבות התלונות, הירידה באיכות האגף ומספר גדול של עובדים שהתפטרו מאז המינוי מעורר המחלוקת, גרמו אפילו למנכ"ל משרד הרווחה לשלוח מכתב חריף לראש עיריית בית שמש, בו הוא ביקש לפעול לשינוי המינוי: "ההתנהלות של בן דוד פוגעת באופן ישיר בעבודת המחלקה ובמתן מענה לאוכלוסיית המטופלים".