שחיתות בעיריית ראשל"צ: ביטן עומת בחקירה עם אחת הדמויות בפרשה

יו"ר הקואליציה לשעבר נחקר במשך כשבע שעות בלהב 443. ביטן חשוד בקבלת כספי שוחד ממקורבו משה יוסף ומהיזם דרור גלזר והמשטרה צפויה להמליץ להגיש נגדו כתב אישום

חבר הכנסת דוד ביטן נחקר היום (שני) במשרדי יחידת להב 443 במשך שבע שעות. זאת, במסגרת החשדות נגדו  בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון. במהלך החקירה, ביטן עומת עם אחת הדמויות בפרשה. החקירה מתנהלת בליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה.  

כזכור, לפני כשלושה חודשים פורסם כי המשטרה צפויה להעביר המלצות לידי הפרקליטות, לפיהן יש להעמיד את ביטן לדין ולהגיש נגדו כתב אישום חמור באשמת קבלת שוחד במאות אלפי שקלים.

 חבר הכנסת דוד ביטן
 

חבר הכנסת דוד ביטן (חדשות עשר)

 

ביטן חשוד בקבלת כספי שוחד ממקורבו משה יוסף ומהיזם דרור גלזר, כאשר הראיות לשוחד לכאורה מגובות בקלטות הנמצאות בידי המשטרה. בכתב האישום צפויים להיות גם סעיפים של הלבנת הון ועבירות מס נוספות.

בריאיון ל"המטה המרכזי", לפני כחודשיים התייחס ביטן לחקירה נגדו, וטען כי הוא שומר על שתיקה על מנת שדבריו לא יודלפו לתקשורת. "בהתחלה לא שתקתי, דיברתי 40 שעות. זה הרבה זמן", אמר, אך הוסיף, "ראיתי שדברים מודלפים בצורה מגמתית והחלטתי לא לדבר. אני אומר משהו, זה יוצא בצורה מעוותת וזה נהיה כותרת. זו פגיעה בנחקר באופן מובהק".

עוד הוסיף ביטן כי יש לו תשובות לכל דבר שהחוקרים מטיחים בו. "כשאומר את כל מה שיש לי להגיד, התיק הזה ייסגר. אני אענה על השאלות, אבל לא עכשיו - בשימוע, אם יהיה משפט. הדברים לא יכולים להישאר בחלל ריק. בשלב זה בחקירה, אין טעם שאני אדבר אם הכל מודלף", כך לדבריו.

"ההדלפות מאוד פוגעות. אני איש ציבור, חבר כנסת", אמר. "אפשר לפתור את בעיית ההדלפות בשנייה - להזמין את העיתונאי, לבקש את הפלאפון שלו ולראות עם מי הוא דיבר. זה ממש 10 דקות חקירה. ברגע שהעיתונאי מקבל הדלפה ומפרסם אותה הוא משבש חקירה. מההדלפות האלה הציבור מקבל אינפורמציה וזה פוגע בנבחר הציבור".

לטענתו, הסיבה שבגינה הוא נחקר מלכתחילה היא היותו חבר כנסת. "אילולא הייתי חבר כנסת לא הייתי בשום חקירה. בגלל המעמד שהגעתי אליו – נחקרתי", אמר וסיפר כי החקירה בנוגע למימון חתונת ביתו פגעה בבני משפחתו. "הנושא של החתונה היה קשה מאוד. זה פגע בילדה ובחתן. זה היה מיותר. אני בכלל לא בן אדם אמיד. 30 שנה הייתי חבר מועצת עיר, מתוכם 11 שנה סגן ראש עיר. מה שיש לי זו דירה שקניתי בשנת 1995 ב-150 אלף דולר. זה מה שיש לי", אמר.