ליברמן: "עשינו הכול למנוע מלחמה בעזה"; צה"ל תקף משגרי בלונים

שר הביטחון דן עם פורום המטה הכללי במצב הביטחוני. "בכל מה שיקרה מעכשיו ברצועה, האחריות היא של חמאס", אמר. בצל המשבר ההומניטרי, בעזה דווח על ניסיונות התאבדות

המתיחות בדרום: שר הביטחון, אביגדור ליברמן, נפגש הבוקר (שני) עם חברי פורום המטה הכללי של צה"ל לצורך דיון שעסק במצב הביטחוני. בתוך כך, מדובר צה"ל נמסר כי כלי טיס של צה"ל ביצע תקיפה לעבר חוליית מחבלים ששיגרה בלוני תבערה מצפון רצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל. בכלי התקשורת הפלסטיניים דווח כי אין נפגעים בתקיפה. 

"בנושא רצועת עזה, אנו חייבים לשאול את עצמנו ארבע שאלות בסיסיות", אמר ליברמן, "האם מדינת ישראל מעוניינת במלחמה נגד חמאס ברצועת עזה? התשובה היא לא. האם אנחנו מורתעים ממערכה ברצועת עזה? גם כאן התשובה היא לא. ‏האם אנחנו מוכנים להשלים עם מציאות של שריפות, עפיפונים וחיכוך על הגדר? לא. והשאלה האחרונה, ‏האם עשינו הכל כדי למנוע מלחמה ברצועת עזה? התשובה היא כן. לכן, בכל מה שיקרה מעכשיו ברצועת עזה, האחריות היא על חמאס".

 
 
 

בתוך כך, לאחר שחמאס הודיע ביום שבת האחרון על הפסקת אש, פרצה שריפה באזור יער מבקיעים שבנגב. לא ידוע על נפגעים. בתחילה נבדק החשש כי הרקע לשריפה הוא בלון תבערה, אבל כעת מסתמן כי מדובר בשריפה יזומה שיצאה משליטה.

 תקיפת צה"ל ברצועה
 

האחריות היא של חמאס. תקיפה בעזה (ללא קרדיט)

 

נוסף על כך, דווח בעזה על שני ניסיונות התאבדות, כנראה בגלל המשבר הכלכלי. אישה קפצה מקומה שלישית במערב העיר עזה בעוד שצעיר ניסה להצית עצמו במחנה הפליטים ג'באליה. המשטרה המקומית פתחה בחקירה.

אתמול כלי טיס של חיל האוויר הישראלי תקף ממזרח לג'באליה בצפון רצועת עזה. על פי משרד הבריאות הפלסטיני בעזה, שניים נפצעו באורח בינוני וקל בתקיפה. דובר צה"ל אישר כי הותקפה חוליית מחבלים, שהיו עסוקים בשיגור בלוני תבערה לעבר שטח מדינת ישראל מצפון הרצועה.

כאמור, ביום שישי האחרון הותקפו כ-60 יעדים ברצועה. זאת, במתקפה נרחבת שבה פתח חיל האוויר לאחר שנורה למוות חייל צה"ל סמ"ר אביב לוי על ידי צלפים באזור כיסופים, במהלך ההפגנות השבועיות בגבול הרצועה.